Ateliér Hubart

je součástí zličínské historie třicet let, dlouhou dobu tvořil v tichosti za starými zdmi původní kovárny u návesního rybníka.

Od roku 2015 se pravidelně 15. den v měsíci otevírá brána pro přátele a zájemce o keramickou tvorbu, která má svoji osobitou tvář a fanoušky po celé republice. Ateliér se prezentuje kromě autorských výstav pravidelně v květnu a září na Berounských keramických trzích (1. místo v soutěži Keramika v kuchyni v r. 2001) a v listopadu na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Tvorba ateliéru má dvě linie

Jedna je originální řešení stěn keramickými obklady a mozaikami a autorské mozaikové stoly netradičních tvarů, v luxusnějším provedení s namodelovanými objekty.

Druhá linie je více řemeslná, s autorským rukopisem, např. vázy, mísy, tácy, lampy, světla, speciální aromalampy a objekty do zahrad.

Ateliér se rozrostl o druhou generaci se specializací na interiérová a exteriérová řešení prostoru, se zaměřením na uspořádání a dodekorování stávajícího prostoru a homestaging (úprava interiéru před prodejem).

Díky zkušenostem z dlouhé cesty s výtvarným uměním chce ateliér napomáhat k rozvoji kreativity dětí i dospělých, např. informacemi o zajímavých výtvarných akcích, ukázkami, jak se co dělá, příp. krátkodobými kurzy. Oznámení budou i na facebooku Ateliéru Hubart.

Mgr. Iva Hubáčková
Absolvovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Ostravě diplomovou prací v oboru keramika. Za autorské kachle byla oceněna na celonárodní soutěži vysokých škol. Nyní mimo vlastní tvorbu vede i výtvarné kurzy v Životě 90.
Jedna ze zakladatelů Ateliéru Hubart.

MgA. Klára Petrák
Vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, během bakalářského studia absolvovala stáž v Portugalsku (se spolužáky získali národní cenu Zlatá cihla v typografii). V rámci magisterského studia se vrátila do Portugalska pracovně, jako diplomovou práci vytvořila kameninový jídelní set pro firmu Grestel.
SUPŠ na Žižkově obor scénografie, během studia absolvovala stáž ve Finsku.


Dále by Vás mohlo zajímat