aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Jarní oslava předků a potomků

Jarní oslava předků a potomků

Milí přátelé známí i dosud neznámí,
zvu vás k obřadu sdílení i léčení odkazu našich předků, nás samých i našich potomků. Ve slovanské tradici je tento prostřední den mezi rovnodenností a slunovratem jedním ze čtyř hlavních v roce, kdy se naši předkové slavnostně vztahovali k předkům svým zejména zesnulým, aby ve spojení s elementy bytí poděkovali za všechny jejich dary (z nichž významné je už i vlastní zrození). Tak také žádali o urovnání případných nesvárů a zvali své zesnulé i živé ke společné radostné oslavě rodových linií, jara, nového zrodu života, plození a povzbuzení bujného nového růstu v zemědělském roce.

Kdy: neděle 6.5.2018 od 14 hodin
Kde: NPP Požáry, Řeporyje (Praha 5)

V tento den ale kromě našich předků můžeme uznat a uctít i potomky své a ostatních svých druhů – rodu, přátel, sousedů, ... ty, kteří budou zrovna na oslavě s námi, i ty, jež z různých důvodů v našem kruhu nebudou. Utvořené společenství ponese léčivou energii bezpečí, přijetí a podpory. Spojíme se se silami přírody a vyšších sfér a požádáme je o pomoc, využijeme sílu a pevnost okolních skal i tajemného posvátného prostoru, který tvoří.
Ženy v přípravách utvoří májku, kterou pak v radosti a oslavě plodnosti nasadí na živý kmen, jejž muži vztyčí vysoko a kolmo nad povrch obřadního místa – pro památku rodům našim!

Vůbec poprvé bude součástí hlavního dění i obřad postřižin, jež je svou podstatou určen zejména předškolním dětem a jen jednou jako přechodový rituál prvního vystoupení „z pod máminy sukně“, a tedy energetického přerodu většího rozhledu ve „velkém“ světě ... účast dětí jakéhokoli věku je více než vítána! :-)
V tento den však požádáme vyšší síly o svolení využít postřižiny i pro některé dospělé – za účelem ukončení těžkého životního období a hladkého vstupu do nového, v důvěře a oddanosti řádu světa.
Obřad zakončíme zemitě a v dobré náladě – očištěni od tíživých nánosů, které vezme oheň. Ve veselí pak můžeme pokračovat u společně prostřené hostiny či u hřejivého ohně.

MHD spojení a dosažení místa obřadu:
Ze stanice Luka autobusem (č. 174, 255 či 352) na zastávku Řeporyjské náměstí. Poté chůzí dále po hlavní silnici pod viadukt a doleva ulicí K Holému vrchu až ke schůdkách po pravé ruce před mostem. Poté je třeba projít dvěma tunely a na konci druhého prolézt dírou z podsvětí do světla údolí ...

Program:
- přichystání dřeva na oheň, prostoru, oltáře, obětin, májky, hostiny, zdobení prostoru i sebe, povídání :-)
- obřad – promluvy k silám přírody a rodům našim a další úkony včetně možnosti skákání přes oheň
- ukončení společné části obřadu a hostina - díky za dary z čistého zdroje! :-), pobývání podle potřeby

Přibližný začátek obřadu bude v 16 hodin. Kdo přijde až v jejím průběhu, nechť setrvá viděn v odstupu od kruhu účastníků a počká na výzvu k připojení se – děkujeme za pochopení. Společné části bude končit kolem 18. hodiny. Na místě je možné přespat ve vlastním vybavení.

Co s sebou:
- obřadní oděv, máte-li: ženy krásné sukně či šaty, muži obřadní košili
- stuhy bílé, zelené, žluté a červené či vyšívané
- hudební nástroje (koncovky, flétny, dřívka, brumle, strunné, bubny, chřestidla, zvonečky)
- medovinu jako úlitbu i jako přípitek (pro děti bude připravený nealkoholický nápoj)
- dary předkům i potomků a ohni (jakékoliv předměty či dopisy, jež je třeba předat, potraviny, ...)
- pokrm k hostině nebalený v plastu (pokud živočišné produkty, prosíme pouze z domácího chovu)
- vlastní hrníček na nápoj, misku na jídlo, lžící

Obřad zprostředkují: Budimír s přáteli - 777 249 411, budimir.obrady@gmail.com
Účast na akci je zdarma či za dobrovolný dar

Označeno štítky Cvičební kurzy Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat

  • Životospráva v období jara
    (Autorský článek původně pro tištěné médium) Tento díl seriálu o základních principech udržení a zlepšení zdraví přirozenou/přírodní cestou v...