aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Otvírání 2017 - přehlídka dětského divadla

Otvírání 2017 - přehlídka dětského divadla

(Divadlo pro Zličín) Milí spoluobčané – chci se s vámi podělit o zdokumentování obvodního a krajského kola přehlídky dětského divadla z pohledu zličínských dramaťáckých skupin.

Jak to vlastně funguje?

Chce-li se dramaťácký/divadelní soubor (ať už se jedná o partu ze ZUŠ, Základní školy, či jakéhokoli jiného zřizovatele) předvést na přehlídce, přihlásí se do některého z obvodních kol. Těch bývá většinou pět na výběr...

...jenže - tady začíná řada našich letošních problémů. Dvě z nich byly v termínu, kdy jsem byla služebně vázána jinde, třetí v době jarních prázdnin Prahy 5, další v ohromném sále holešovického prostoru Alta určeného tanečním vystoupením, kde se navíc nesmí posouvat po podlaze žádné kulisy... Zbyl pro nás poslední možný termín v holešovickém prostoru divadla RADAR. Všechny tři zličínské party se tedy přihlásily tam a naštěstí nás ještě organizátoři dokázali voperovat do svého nabitého programu.

Tento termín byl však přímo po jarních prázdninách a nevím, zda si někdo dovede představit, co všechno se dá za dva týdny zapomenout! Všechny 3 soubory naštěstí vzaly své přehlídkové účinkování vážně. V onom týdnu jsme vyhlásili několik zkoušek navíc. Zaplaťpámbu za naše nové divadelní útočiště v Hevlínské – divadlo se tam zkoušelo nebo hrálo každý den – a většinou ne jedno!

V neděli 26. března se ale našim vystupujícím za to dostalo odměny v podobě postupu všech tří skupin!! do kola krajského. To je něco, co se třem skupinám ze Zličína podařilo dosud jen dvakrát, naposled v roce 2010. Navíc se zličínští vystupující mohli radovat z opravdu vřelé divácké odezvy – kdo by si ta divadelní prkna takto neužíval?

Takže jsme hned o týden později vyrazili opět vystupovat. Na ještě další stupínek – tedy kolo celostátní jsme již nedosáhli – ono je to opravdu v pražské konkurenci velmi těžké ☹! Organizátoři opakovaně zdůrazňovali vysokou úroveň letošní krajské přehlídky, s tím, že do celostátního kola by mohli vyslat prakticky kteroukoli inscenaci z předvedených. A dvě naše představení si z tohoto účinkování odnášejí ocenění. Kromě toho věřím, že jsme diváky opět pobavili!

Těšíme se, že v dohledné době nám dovolíte pobavit i vás ☺.