aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Táborové cestování 2017

Táborové cestování 2017

Tak tahle prázdninová akce se stala tradicí. Nějak už si ani nedovedu bez onoho kočovného týdne pořádné prázdniny představit! Potřetí za sebou se na cestu vydává soubor DIPAČÁPI, který převzal úspěšnou štafetu po věhlasné partě VYdržte PROsím MInutu POtichu.

29. července tak vyrážejí tři plně naložená auta do jižních Čech. Těšíme se, jak jinak, trocha nervozity je tu též, protože první dvě představení nás čekají ještě tentýž den. Přestože naši „Tetu Morsie“ hrajeme podvacáté sedmé, naposledy byla na programu v květnu. Navíc - nejedeme ve zcela kompletní sestavě, bude to vlastně i pro někoho v nové roli premiéra.

1. tábor

V Podolí u Písku nás čeká více než 180 dětí – rozdělí se ale na dvě party, jinak by se do párty – stanu určeného k vystoupení nasoukali ztěžka. Nám začíná ten pravý táborový „švicung“: prohlédnout místa vystoupení, vymyslet kde na co se upevní apod., vystěhovat vše potřebné z aut, postavit scénu, smontovat kulisy, vytvořit zákulisí i hlediště, zatemnit prostor, propojit reflektory i zvuk, připravit rekvizity, převléknout se … uf! Začínáme!
„Teta Morsie“ má tradičně vysoký standart – vyvede se i tentokrát. Samozřejmě, že cítíme rezervy, způsobené menší jistotou po dvouměsíční pauze. Tomuto našemu pocitu dává za pravdu druhá „Morsie“, tentokrát již v plné parádě. Úspěšné jsou i hry po představení. V době našeho pobytu však dochází k nepříjemnosti, která se nás vlastně netýká – nešťastnému úrazu jedné z vedoucích. Na atmosféře tábora je to ale znát. Najednou mají všichni svých starostí dost. A my hned ráno vyrážíme dál a necháváme nešťastníky jejich osudu.

2. tábor

Cesta –necesta lesem a z kopečka nás zavede do Pořešína. Teda spíš do divočiny někde poblíž onoho Pořešína. Ale – je tu krásně! Tábor skvěle funguje a úžasně se pro něj hraje – pro mladší účastníky máme tentokrát „Lidi z Koberce“, pro ty starší je to samozřejmě zase „Morsie“. Diváci tleskají a …cože to skandují? Prý přídavek! Jejda – to asi nebude tak jednoduché – ale máme tu pro vás ještě naše hry. Nakonec hrají s námi i vedoucí a je to taková švanda, že se i dřevěná jídelna smíchy třese. Je to tábor kamarádský! Podělí se s námi o melouny, zve nás k basebalovému mači a nakonec zláká i všechny naše herce k účasti na noční bojovce. Zaplaťpámbu všichni dorazili nakonec v pořádku zpět a my po přespání v tee – pee pokračujeme v naší cestě do

tábora č. 3

Jaroměře u Kaplice. Je to jeden z těch, kde před pár lety vystupoval již soubor VY PRO MI PO. Nevím, jak to děláme, ale skoro vždy, se nám podaří zvolit pro naši cestu ten nejteplejší letní týden! Ale pozor - tady mají jakousi sklepní klubovnu – prostě oázu! Místo, kde je i v největším letním parnu osvěžující chládek. Což si užíváme! Stejně jako předchozí den jsou na programu pro mladší „Koberce“, pro starší „Morsie“

4. tábor

ve Zlaté Koruně je nezapomenutelný, skvělý, úžasný. Osloví nás nejen perfektní, nápaditá do detailů dotažená organizace, ale i přímo rodinná atmosféra této akce. Však se také účastníci většinou znají už více let. Samozřejmě napomáhá tomu i fakt, že se jedná o početně nejmenší tábor z těch letos navštívených. Užíváme si maximální vstřícnost, necháváme se rozmazlovat umem nejlepšího táborového kuchaře – „Spidermanem“. A hrajeme pro ně, jak nejlépe umíme. Těší nás, že kromě táborníků zavítal na naše představení i personál z kuchyně, či zdravotnice. Tábor drží pohromadě! A – potlesk i v průběhu představení, jako odměna za vydařenou náročnou scénu je pohlazení navíc.

Ani se nám odsud nechce!!

Ale čeká na nás tábor č. 6 v Soběnově. Je to tábor EONU a má krásný bazén! Však ho také hned úvodem můžeme vyzkoušet. Představení – tentokrát jsou to „Koberce“ pro mladší a pro starší pro změnu „Veronika“ jsou úspěšná a hlavní vedoucí si nás „zamlouvá“ na příští rok. Kdyže pojedete, zase v tomto termínu?

Jo, milý pane, copak víme?

Naše letošní cesta je u konce – letos o den či dva kratší, (neboť mé herce čekají další prázdninové akce).

Milí DIPAČÁPI DĚKUJI VÁM!

(stejně jako spoluvedoucímu a technickému šéfu v jedné osobě Karlovi Tomasovi a všeumělovi, kamarádovi a řidiči výpravy Michalu Hájkovi)

Byl to krásný týden!!

Dana Svobodová


Přestože naše cestování provází zase to nejteplejší možné letní počasí

Fotogalerie

 

Označeno štítky Divadlo pro Zličín Fotogalerie