aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339

3. Den divadla ve Zličíně

Vážení obyvatelé blízkého okolí!

Chceme, aby se tato městská část nestala místem sídlištní anonymity, ale abychom se potkávali, společně bavili a měli zde své přátele. Chceme, aby ve Zličíně jednou vzniklo důstojné místo pro kulturu – pro divadelní, hudební, taneční i jiná vystoupení. Přemýšlíme o lidech a dění kolem nás – někdy navážno, někdy s humorem a nadsázkou - a tato přemýšlení pak vtělíme do svých představení. Chceme Vám je zahrát, chceme se pochlubit s tím, co jsme vytvořili.

A proto pořádáme již třetí rok Den divadla ve Zličíně.

Přijďte, těšíme se na setkání s Vámi! Přijďte – bez Vás by to nešlo!

4. listopadu zličínská hasičárna

 

Více o představeních

Blok 10.00
„Neblbni a slez“ (8 minut) a „Ema a kouzelná kniha“ (35 minut)

Přehlídku zahajují jako předskokani druháci a třeťáci, s kratičkým příběhem ze života o naštvání a trucování. Tato úžasná skupina zjistila, že co se týče zvoleného tématu, má již také své bohaté životní zkušenosti a chce se s vámi o ně podělit. Parta si po roce fungování začala říkat JOLYMESKA – což je název hvězdy, kterou ještě nikdo neobjevil, ale určitě existuje. Její název je složen z počátečních písmen křestního jména dětí (Julie, Oskar, Laura, Yolanda…)
Představení postoupilo do krajského kola dětské přehlídky a zde získali cenu.

Po nich již přicházejí divadelně zběhlejší dívky – soubor MAŠ MYŠ 4. – 6. třída, resp. prima víceletého gymnázia, které zaujala knížka Petry Braunové.
Tu jsme společně se souhlasem a požehnáním autorky zdramatizovali.

V dětském domově na kopci se o všechny dívky stará hodná Slečna. Všechny mají svá přání či sny, ale nejvíc se těší na den svých jedenáctých narozenin, kdy může každá z nich s 50 groši v kapse na celý den sama do Města. Dívky žijí ve skleníku a Město – to je pro ně z říše snů a představ. Ema se svých narozenin již nemůže dočkat – nakonec vše ale dopadne úplně jinak.

Fantazijní příběh o přáních a snech.
Pro diváky od 5 let

Blok 11.20
„Celkem spokojený čert“ (12 minut) a „ Případ Žlutý Robert (40 minut)

Celý blok je laděn do humoru. MEDVĚD HEVLÍK jsou kluci třeťáci – páťáci, kteří si vloni úspěšně vyzkoušeli žánr grotesky (postup do krajského kola přehlídky a zde ocenění). Toto kraťounké představeníčko tak budeme hrát již poosmé, což je u vystoupení této věkové skupiny poměrně výjimečné. Název je vybrán podle jednoho našeho člena - velikého plyšového chlupáče, který coby maskot souboru přebývá v našem sídle v Hevlínské ulici.

Případ Žlutý Robert hraje další původně klukovská parta UŽVAK již čtvrtým rokem a pořád se jim ještě neomrzel. Naopak na každé představení se těší jak oni, tak snad i naši diváci, z nichž někteří na něj chodí opakovaně.

Nejgeniálnější lupič tohoto století se svými méně geniálními pomocníky je pronásledován trojici svérázných detektivů. Když se ke všemu pokaždé v nejméně vhodném okamžiku připlete novinářka Klára Šťouravá, všechno se pěkně zašmodrchá.

(postup do krajského kola přehlídka v roce 2014 a zde ocenění)
Pro diváky od 5 let

14.00 Pán zlodějů (50 minut)

Inspirováno stejnojmenou knihou C. Funkeové hraje opět UŽVAK, tentokrát však již s velkou podporou dívčích posil souboru.

Ve starém opuštěném kině v krásném městě Benátky najde útočiště malá parta dětí, které z různých důvodů nemají lepší domov. Žije se jim přese všechno docela vesele, protože se o ně stará Pán zlodějů. Co na tom, že je to kluk jako oni?! V celé jeho existenci je jakási magie; pokaždé se dokáže zcela nepozorovaně dostat do kina k dětem a jeho zlodějské příběhy jsou s nadšením poslouchány stále dokola. A navíc – pokaždé přinese nějaký lup, který od dětí odkoupí šejdíř Barbarosa, takže je z čeho žít. Aspoň do té chvíle, než je místní detektiv Viktor pověřen najít jednoho z dětských uprchlíků. Pak se to totiž najednou všechno poněkud zkomplikuje. Jaké tajemství skrývá Pán zlodějů? Dokáže se parta dětí o sebe postarat? A co s detektivem???

Křehký i napínavý příběh je doporučen dětem od 5 let.

15.30 „V jednom lese, v jednom domku“

O loutkářské představení se postará náš host. Parafráze známých pohádek s velkou porcí humoru pobaví nejen děti, ale i dospělé. Uvidíte, že s loutkami se hrají i dospělácká divadla a možná si právě tento žánr oblíbíte.
!!!Pozor!!! – Přestože podle loutek by se mohlo zdát, že představení je i pro mrňousky, není tomu tak. I podle autora je určeno dětem od 5 let!

16.30 „Strašidlo cantervillské“

Klasický divadelní příběh podle O. Wildea zahraje náš druhý host. Jsou jím středoškoláci ze ZUŠ v Turnově. Představení je velmi bavilo již při zkoušení, hrají je velmi rádi a nyní se vypravili jen kvůli vám až do Prahy, aby je zde také předvedli!

18.00 „Turnaj galaktické rovnováhy“ (50 minut)

Hraje současně nejstarší a nejzkušenější skupina DIPAČÁPI

Nejpopulárnější turnaj v galaxii, přesněji jeho finále! Velmi vyspělé vesmírné bytosti (tedy dva jejich týmy) mezi sebou soutěží. Je jim přidělena planeta, kde žijí tvorové na nižší úrovni. Za 6 týdnů je mají dostat do absolutní rovnováhy – tedy nemít je ani v pocitu štěstí, ani v neštěstí, ale na neutrálu (na nule). Tentokrát je to jakási malá planetka na okraji galaxie – Země a tvorové na ní nějací lidé, nebo tak nějak.
Je tedy třeba vědět, jak je povyrazit, pokud jsou v mínusu či jak je zase trochu zkrouhnout, když jsou moc „hepy“. Chce to objekty – teda ty lidi - poznat, pochopit je, ale řeknu vám, jsou to fakt nějaké divné potvory! Mimozemšťan se nestačí divit!

O lidských motivacích a lidském jednání pohledem z vesmíru. Aneb vyhraje „Uniteron“, nebo „Adoris“? Aneb mohou kupříkladu za výhru ve fotbale či za vaši bouračku mimozemšťané?

19.30 „To je on“ (20 minut) a „ Moje teta Morsie“ (50 minut)

Závěrečný blok začíná vizuálním fantazijním představením pro „fajnšmekry“ - které se prostřednictvím pohybu, světel a poezie snaží zprostředkovat pocity emoce a atmosféru obrazů české malířky Toyen. Jsou to opět naši hosté z Turnova.

Představení vznikalo od října minulého roku jako individuální projekt dvou středoškoláků a je experimentem, kterým se autoři chtěli co nejvíce přiblížit, vcítit se a v neposlední řadě též na vlastní kůži prožít osobnost Toyen. Představení bylo inspirováno hlavně jejími obrazy a pocity, které v obou autorech vyvolávají. Herci pracovali formou okamžité improvizace s různými rekvizitami, materiály a sledovali i vlastní pohyb. Hlavním cílem je zprostředkovat divákovi atmosféru a emoce a na malý okamžik zachytit surreralistickou krásu Toyen

Moje teta Morsie – naše oblíbené představení (hráli jsme jej již 32 krtát) V roce 2013 se probojovalo až do celostátního kola divadelní přehlídky – hrají je opět DIPAČÁPI.

Edgar měl odjakživa rád tajemství, záhady a příběhy. Proto jej vždycky tolik přitahoval dům tetičky Morsie. Pokaždé když s rodiči přijel do jejich letního sídla, se za touto tetou a jejími prazvláštními příběhy vypravil. Nemohl totiž tušit, jak to s tetou a jejím vyprávěním doopravdy je…

Tajemný a místy strašidelný příběh je určen divákům školního, studentského a jakéhokoli staršího věku.

Místo konání: Hasičská stanice, Křivatcova 244, Praha 5 – Zličín
Doprava: od metra Zličín bus č. 180, 306, od Řep č. 180, 164, z Motola bus č. 180 – vždy na stanici Halenkovská
Vstupné: 40 Kč na jedno představení (blok představení), 100 Kč celodenní vstupné. Děti do 120 cm zdarma ☺!

Změna programu vyhrazena