aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

4. Den divadla ve Zličíně - již v sobotu 20. října

4. Den divadla ve Zličíně - již v sobotu 20. října

Vážení spoluobčané,

Jsme tu se Dnem divadla už počtvrté! Opět se s Vámi chceme potkat, podělit se o vše, co jsme ve světě divadelním i okolním objevili a vytvořili. Věříme, že stejně jako vloni, předloni a před - předloni své diváky potěšíme a pobavíme, ba že získáme další nové příznivce, s nimiž se setkáváme tak rádi na všech našich představeních.

Aaaaaaaaaaaaaaa co to letos bude?

„O rytířích kulatého stolu a ukradeném slunci“ a „Lidé z Koberce“

První divadelní blok dvou představení začíná v 10 hodin a je určen divákům od 5 let výše.

Zahajuje MEDVĚD HEVLÍK, (4.- 5.  třída) který si připravil dvacetiminutovou pohádku „O rytířích kulatého stolu a ukradeném slunci“. Tahle převážně klučičí parta přes svůj raný věk má na kontě řádku divadelních zkušeností a hlavně velmi živelný a pozitivní přístup k životu. Z pedagogického hlediska jsou místy k roztržení, z divadelního „k sežrání“

Po nich převezmou štafetu jedni z nejzkušenějších 17 – 20 letí DIPAČÁPI. Své „Lidi z Koberce“ hrají již plných 8 let! 45 minutové představení inspirované předlohou Terryho Pratchetta nás zavede do našeho vlastního obývákového Koberce, a tam se, prosím pěkně, dějí věci! Bude nám ctí, přijdete-li se o tom přesvědčit!

„Kdo je nejsilnější“ a „Kudy chodí malý lev“

Pokračujeme po obědě – přesněji ve 14 hodin. Zveme diváky starší 4 let. Ovšem pozor, pokud je někomu dvakrát,…šestkrát… a třeba i dvacetkrát tolik, věříme, že i on si v těchhle představeních také najde to své.

Nejprve JOLYMESKA bude hledat nejsilnějšího kamaráda pro Myšáka. „Kdo je nejsilnější“  - kraťounká bajka – anekdota  se stala předlohou 10 minutového představení nejmladších letošních vystupujících.

Po nich již nastoupí naši dospěláci  - soubor VY PRO MI PO (23 – 25 let) a jejich pohádka „Kudy chodí malý lev“.  Lvíček Sunar, který neví, co je nebezpečné a kdo je kamarád se pomalu prokousává objevováním světa.  Pravda, někdy to objevování trochu bolí a chudák malý lev si při něm málokdy připadá jako hrdina. Tento příběh ze života pro malé i velké podle předlohy paní Hany Doskočilové bude ledaskomu povědomý. Možná i proto se v divadelní přehlídce dospělých pro děti probojoval v roce 2013 až do celostátního kola. Na Dnu divadla se hrál již před dvěma lety – ale … dorůstá nám další parta mrňousků a ti „Lva“ možná ještě neviděli. A my – my ho prostě hrajeme moc rádi!

Druhý odpolední blok začíná v 15.30 a ani ten nezklame diváky od 5 let výše.

„K neuvěření“  a  „Ema a kouzelná kniha“

Žezlo předáváme našim hostům souboru TŘI BOTY -  partě z nedalekého Třebotova. S dvěma krátkými pohádkami „O zapomněkách“ a „Mick a Mack“ dobyl letos metu dětských divadelníků a podíval se až do celostátního kola Dětské scény.

Blok představení doplňuje domácí MAŠ MYŠ. Půlhodinové představení „Ema a kouzelná kniha“ mohli naši diváci vidět již v loňském roce, ale vzhledem k tomu, že někteří se na ně vypravují opakovaně, soudíme, že to vůbec nevadí. Příběh z dětského domova balancuje na tenké hranici mezi reálným světem a světem našich přání. Silný motiv, dějový spád, netradiční výrazové prostředky, ale i herecké výkony všech aktérek (11 – 13 let) mají zásluhu na tom, že se toto představení zařadilo mezi nejpovedenější představení zličínských divadelních soborů.

Pokračujeme v 17 hodin a zveme všechny školáky a dospěláky.

„Pokračování příště“

Poprvé ale ne naposled se představí soubor s momentálně nejširším repertoárem – UŽVAK (13 – 16 let) .

Příběhem tří průšvihářů, kteří si vytváří vlastní komiks, bavíme diváky již třetí rok.  I ono patří k zličínským velkým, odborníky oceněným divadelním počinům. Jakkoli však bylo představení úspěšné, patří k těm, ze kterého se vyrůstá. Vytvořili je totiž dvanácti a třináctiletí herci. Jaká bouřlivá změna se s nimi zrovna v těchto třech letech udála, asi nemusíme nikomu líčit. A přestože TOHLE představení i o 20 cm vyšší UŽVAKY stále baví, nachyluje se čas, kdy jej budeme muset opustit. Aneb- jedna z posledních možností zhlédnout „Pokračování“ ve Zličíně!!!

18 hodin – náš druhý – a velmi očekávaný host. Hraje pro školáky a dospěláky

„Robinson“

Hit loňského Dne divadla, zpívající loutkář Ruda Hancvencl VOZICHET sebou přiváží své další neméně úspěšné představení. Kdo viděl vloni, přijde zase!

K přesvědčení, že „loutkárna“ je žánr mnoha možností a že se vůbec nemusí jednat představení mířící k předškolákům, stačí přijít v tuto správnou chvíli do zličínské hasičárny. Nenechte si ujít!!!!

Závěrečné představení v 19 hodin zve starší školáky a dospěláky.

„Quag“

Žánr sci –fi, podle povídky Petra Heteši. Podruhé v akci soubor UŽVAK.

Mnohé v hlavách si zličínští divadelníci ujasnili, když se vrhli na tuto předlohu. Co se stane, když, jednou zjistím, že všechno je úplně jinak, než mne dosud všichni přesvědčovali? Chceme vlastně znát pravdu? Lidská mysl zvládne občas nevídané veletoče. A když je člověku k tomu všemu ještě 14 let a žije v internátní škole na severu Francie…

Představení oceněné v letošní přehlídce dětského divadla

 

Milí diváci, budeme Vás nedočkavě vyhlížet a s napětím očekávat. Jsme přesvědčení, že Vás ani letos nezklameme.

Datum: Sobota 20. října 2018
Místo konání: Hasičská stanice Zličín, Křivátcova 244

 

Označeno štítky Události Divadlo pro Zličín