aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Dramatická výchova už v předškolním věku? Přijďte si to vyzkoušet!

Kdy a kde?

Zkušební ukázkové hodiny proběhnou zdarma pro zájemce v prostorách MC Studánka V Domě s pečovatelskou službou Zličín, Křivatcova 416
v úterý 8. září

skupina 4 - 5 let 16.00 – 16.45 hod
skupina 5 - 6 let - „předškoláků“ 17.00 – 18.00 hod.

Proč je „dramaťák nejvhodnější aktivita pro optimální vyladění příštího školáka?

Inu tím, co sleduje Smile

  1. Základním našim cílem je vzbudit v dětech zdravou sebedůvěru ve vlastní schopnosti a pomoci jim v jistotě při komunikaci – tedy to, bez čeho se školák neobejde. Děti se „otrkají“. Naučí se zacházet s pocity, jako je tréma a nečiní jim v budoucnu problém cosi vyřídit, zařídit, vyjádřit své přání, názor nebo promluvit před lidmi.

  2. Dramatická výchova samozřejmě maximálně podporuje kreativitu - fantazii, představivost a tvořivost – tedy to, co je všem dětem vlastní, leč co s postupujícím věkem postupně vadne, ochabuje a mizí, ... aby se tato schopnost opět stala jednou z profesně nejceněnějších vlastností u dospělých.

  3. Málokterá činnost (snad s výjimkou kolektivních sportů) vede děti k tak výraznému posílení kolektivního cítění, schopnosti souhry a spolupráce jako právě dramatická výchova. Nejspíš právě proto v těchto kroužcích tak často vznikají kamarádské party, které přetrvají pospolu řadu let, někdy i v dospělosti.

„Dramaťák“ dnes už dávno neznamená jen „divadlo“. Je to hrová aktivita, při níž děti samy mnohé objeví, naučí se všímat si okolí a rozumět sobě i ostatním. Nejedná se tedy o výchovu malých hvězd, a i když často vzniknou ve spojení s touto aktivitou dětská představení, ani ta nejsou podmínkou a našim hlavním cílem.

Skupina předškoláků (event. skupina dětí 4 – 5 let) bude letos otevřena při minimálním počtu 6 přihlášených dětí.

U předškoláků (dětí ve věku 5 – 7 let s přepokládaným nástupem do školy v roce 2016/17 ) je počítáno se skupinou min. 6, max. 12 dětí, u mladší skupiny je to min. 6, max. 8 dětí)

Autor: Divadelní spolek Divadlo pro Zličín


Označeno štítky Krátce Divadlo pro Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat