aktualizováno 9:24 PM CET, Dec 15, 2017348

Úvodní díl bikerského Pražského MTB poháru 2016 ovládli sourozenci Škarnitzlovi

Na Zličíně se jel v sobotu 26.3.2016 úvodní díl šestidílného bikerského seriálu Pražský MTB pohár 2016. Jedním ze spolupořadatelů je i sportovní a cyklistický klub Calabrone, který i letos připravil pro závodníky nové technické sekce. Vedle mnohých začínajících bikerek a bikerů se objevili zkušení jezdci, například sourozenci Škarnitzlovi. Ti také celý závod jednoznačně ovládli, když každý zvítězil ve své kategorii. Jan Škarnitzl z týmu Sram Mitas Trek vyhrál mezi muži s časem 1:09:59. Jitka Škarnitzlová z týmu Česká spořitelna Accolade zajela zase vítězný čas (42:10) v kategorii žen. Z juniorů vyhráli Adélka Šafářová (NUTREND Specialized Racing) a Josef Jelínek (Sram Mitas Trek). Na trať vyjeli také někteří reprezentanti, pro které byl tento závod v olympijském cross country dobrým testem před blížícími se zásadními závody jarní části sezóny. Příští díl Pražského MTB poháru se jede 15. května ve Kbelích.

V kategoriích juniorů zvítězili Adélka Šafářová (NUTREND Specialized Racing) a Josef Jelínek (Sram Mitas Trek).

Fotogalerii naleznete na webu cyklistického klubu Calabrone, který se na akci podílel.