aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Hostivice město, z.s.

Hostivice město, z.s.

Spolek Hostivice město sdružuje skupinu Hostivičanů, kteří usilují o dobrý a “zdravý” rozvoj města Hostivice.  Jeho členové se pravidelně zúčastňují zasedání zastupitelstva města a vyvolávají veřejnou debatu ohledně zajímavých projektů, ať už se jedná o problematiku dopravy, kultury, životního prostředí či veřejného prostoru.

Zličínská knihovna

Zličínská knihovna

Zličínská knihovna se nachází v Křivatcové ulici 244 na Zličíně. Tato místní knihovna disponuje propracovaným internetovým systémem, v rámci kterého mají čtenáři online přístup ke svému čtenářskému kontu. Díky němu si mohou čtenáři své výpůjčky snadno prodloužit. Prodloužit výpůjčku lze rovněž osobně či telefonicky. Knihovna nabízí v rámci svých služeb také internet pro veřejnost či kopírování dokumentů.

Oddíl mladých ochránců přírody Kajky Hostivice

Oddíl mladých ochránců přírody Kajky Hostivice

Oddíl mladých ochránců přírody Kajky Hostivice byl založen v roce 1993 panem Jiřím Kučerou. Oddíl se zaměřuje na poznávání a ochranu přírody a s tím související turistiku. Přihlásit se mohou děti od 6 let.

Mortimer English Club

Mortimer English Club

Mortimer English Club nabízí propracovaný výukový koncept s dvacetiletou tradicí, který je rozšířen v 18 zemích celého světa. Vyučujeme začátečníky i pokročilé od 2 do 99 let, v malých skupinkách. Naše výuka je hravá a zábavná, používáme mnoho praktických pomůcek, her a cvičení, kdy malí studenti nepostřehnou, že se vlastně učí a dospěláci oceňují, že velmi rychle překonali promluvit v jiné, než mateřské řeči. Firmám i pracujícím nabízíme kurz obchodní angličtiny.

Umělecký ateliér Hubart

Umělecký ateliér Hubart

Umělecký ateliér Hubart (skládá se z keramické dílny a interiérového studia) se nachází na Zličíně na zličínské návsi u malého rybníka a funguje již třicet let. Za dobu svého působení prošel tento tvůrčí prostor zajímavým vnitřním rozvojem. V  současné době předává lidem své zkušenosti z oblasti keramické výroby, interiérového designu či uměleckých řemesel. 

Rodinné centrum zaHRÁTka Hostivice

Rodinné centrum zaHRÁTka Hostivice

Rodinné centrum zaHRÁTka v Hostivici je dobrovolný neziskový spolek (původně občanské sdružení), který funguje od roku 2008 a je registrován v Síti mateřských center. Centrum nabízí široké spektrum volnočasových aktivit, a nejen pro děti, ale také pro rodiče. Dopoledne je program pro rodiny - je určený zejména dětem, kteří nechodí do mateřské školy.

Mateřské centrum Řepík

Mateřské centrum Řepík

Mateřské centrum Řepík nabízí pro děti a rodiny (nejen z Řep) širokou paletu volnočasových aktivit. V dopoledních hodinách se zde konají kurzy pro děti do 3 let s rodiči nebo bez nich, v odpoledních hodinách je program určený většinou starším dětem, rodičům i prarodičům. MC Řepík pořádá pro děti například kurzy anglické či italské konverzace, jógu, narozeninové oslavy, hraní s rodiči, Montessori hrátky inspirované Montessori pedagogikou. Rodiče a prarodiče se pak mohou těšit na zajímavé besedy, přednášky, jógu po porodu, hatha jógu, volnou hernu a další vzdělávací, hravé či tvůrčí vyžití.

Kulturní centrum Průhon

Kulturní centrum Průhon

Kulturní centrum Průhon se nachází v Praze 6 - Řepích. V KC Průhon se koná řada kulturních, vzdělávacích, školních, společenských, hudebních, sportovních či divadelních akcí. K dispozici je společenský sál s kapacitou 110 návštěvníků a také pohybový sál, kde probíhají například taneční a sportovní kurzy. Ke KC Průhon náleží také Sokolovna Řepy. Sál Sokolovny má kapacitu 150 míst a salonek 20 míst. Součástí Centra je také knihovna, dvě školící místnosti nebo galerie. Děti, mládež i dospělí docházejí do KC Průhon na různorodé kurzy, ať už se jedná o taneční, pohybové, sportovní, jazykové či lekce zpěvu nebo hry na hudební nástroj.

Divadelní spolek: Divadlo pro Zličín

Divadelní spolek: Divadlo pro Zličín

Zličínská historie amatérského a ochotnického divadla je poměrně bohatá i dávnověká. V „novodobé“ historii jsme na ni ovšem navázali po přestávce takřka půlstoleté v roce 2002.

Řepský sousedský pěvecký sbor

Řepský sousedský pěvecký sbor

Tento amatérský pěvecký sbor vznikl v říjnu 2016 z iniciativy Roberta Musila a několika jeho dalších přátel, kteří se rozhodli, že před Vánoci nacvičí Svatou mši vánoční od českého skladatele Jakuba Jana Ryby. Ukázalo se však, že je to nad jejich síly, nicméně snaha zpívat jim zůstala, a tak se rozhodli pro menší cíl. Tím bylo nacvičit několik vánočních koled. Pod vedením Pavla Rabase se tento cíl zdařil a na vánočním koncertě v Průhonu 2016 se sbor úspěšně představil řepskému publiku.

Kolektiv mladých hasičů Zličín

Kolektiv mladých hasičů Zličín

KOLEKTIV MLADÝCH HASIČŮ ZLIČÍN, který je součástí Sboru dobrovolných hasičů Zličín, sídlí v Křivatcove ulici na Zličíně a je pro místní děti jednou ze zajímavých volnočasových alternativ.

Mateřské centrum Studánka

Mateřské centrum Studánka, Praha 5 - Zličín

Mateřské centrum Studánka, které funguje od roku 2007, nabízí přátelský, bezpečný a v neposlední řadě optimisticky laděný prostor pro děti, rodiče i prarodiče. Pro děti i dospělé je zde připraven bohatý program a mnoho kulturních akcí, jako například přednášky, soutěže, kulturní workshopy či třeba divadélko.

Cvičební a běžecké kurzy na Zličíně

Cvičební a běžecké kurzy na Zličíně

Ing. Marek Bednář vede již od roku 2013 ve spolupráci Mateřským centrem Studánka půlroční cvičební kurzy pro dospělé – maminky, jejich partnery i širokou veřejnost.

Café Calabrone Cykloservis

Sport Club Calabrone

Café Calabrone Cykloservis byl založen v roce 2006 jako cyklistický tým několika amaterskými nadšenci cyklistiky. Za několik let se začal klub Calabrone realizovat také jako pořadatel Zličínských okruhů, které se v roce 2013 staly součástí Pražského MTB poháru Masters v cyklokrosu. Samozřejmostí se za tu dobu stala také stálá nabídka služeb cykloservisu pro veřejnost či pro amatérské i profesionální cyklisty a bikery.

Fotbalový klub FC Zličín

Fotbalový klub FC Zličín

Fotbalový klub FC Zličín je v současnosti patrně hlavní dominantou sportovního vyžití ve Zličíně a Sobíně.

Klub důchodců a Dům s pečovatelskou službou Zličín

Klub důchodců sdílí zázemí s Domem s pečovatelskou službou, která je majetkem a ve správě MČ Zličín. Klubovna se stala místem pravidelných setkání našich seniorů. Ti se zde potkávají každé úterý, středu a čtvrtek od 13.30 do 16.00 hod. Vždy se zde dozví řadu důležitých informací, a to nejen z každodenního života, ale také probírají zajímavá témata.

English Coffee

Mateřské centrum Studánka, Praha 5 - Zličín

Chcete si zlepšit svou mluvenou angličtinu? Zkuste to jednoduše a efektivně - pomocí příjemné konverzace se svými sousedy. Prozatím se jedná o nepravidelná setkání.

Modelářské letiště Sobínka, 310 squadron

Modelářské letiště Sobínka, 310 Squadron

Modelářské letiště Sobínka je občanské sdružení, které provozuje stejnojmenné modelářské letiště pro všechny věkové, příjmové a sociální skupiny. Mezi piloty najdete nejen dospělé, ale i děti a důchodce.

Domov pro opuštěné kočky - Sobín

Domov pro opuštěné kočky - Sobín

O tento Domov pro opuštěné kočky - Sobín se stará paní Julie Mihalová. Útulek se nachází v Jasenické ulici 29 v Sobíně. Útulek předává zvířata novým majitelům (k adopci).

SDH Zličín

Sbor dobrovolných hasičů Zličín

Sbor dobrovolných hasičů ve Zličíně vznikl jako spolek v létě roku 1907. Ke své činnosti užíval koně. V roce 1928 byly zahájeny přípravné práce na stavbu hasičské kolny. O výstavbě vodní nádrže na Radosti rozhodli zastupitelé už v roce 1929. Velitelem sboru je od ledna 2010 David Horák a jeho starostou Josef Orgoník.

Myslivecké sdružení Zličín

Myslivecké sdružení Zličín

Myslivecké sdružení působí na Zličíně od roku 1992. Počátky zdejšího honebního společenství sahají až do roku 1900. První členové byli majitelé souvislých pozemků, které dohromady tvořily honební obvod. Honební společenství sídlí v Hostivické ulici v Sobínu.

EnviKlub Hurá ven

EnviKlub Hurá ven

Hostivický EnviKlub Hurá ven vznikl jako občanské sdružení v prosinci roku 2013 a sídlí v Kladně - Kročehlavy. Jeho pevnou součástí je pět žen usilujících o to, aby v Hostivici vznikl lesní dětský klub inspirovaný lesní mateřskou školkou.

Další náplní EnviKlubu je environmentální a ekologické vzdělávání širší veřejnosti, a to zejména díky celoroční nabídce doplňkových zájmových kroužků pro děti i dospělé (především pro děti předškolního věku a pro jejich rodiče). Enviklub pořádá například letní příměstské tábory, hlídací lesní kroužek či strollering (sportovní chůzi s kočárkem).

Jezdecký statek Chaby

b_250_0_16777215_00_images_zlicin-info_krouzky-sport-kluby_Dscf3267.jpg

Jezdecký statek Chaby a sídlo občanského sdružení Země koní se nachází v Třebonicích nedaleko Zličína (na adrese K Chabům 1).