aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339

Přednáška: Pěšky přes Kavkaz - od moře k moři

Kategorie:
Akce v Hostivici
Datum:
7. březen 2018 17:00
Místo konání:
Městská knihovna Hostivice - Husovo nám. 1702, 253 01 Hostivice, Česko
Vstupné / cena:
Dobrovolné
Kategorie:
Pro dospělé

Městská knihovna Hostivice Vás srdečně zve na svou první přednášku, kterou odstartuje mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková.

Viktorka Hlaváčková, jak sama říká, jezdila prstem po mapách a kurzorem po Google Earth a fantasie jí nedávala pokoj tak dlouho, že to dál už nešlo jinak. Za dvanáct let teoretického cestování si vymyslela desítky variant cesty kolem světa. Mezitím něco málo cestovatelských zkušeností nasbírala, vyrostla do svého prvního čtvrtstoletí a došlo jí, že jestli nevyrazí teď, tak nikdy.

Viktorka cestuje vždy nalehko, nízkonákladově a bez letadel. V roce 2015 zahájila svůj cestovatelský projekt „Viktorčina Cesta tam“, a přešla pěšky karpatský oblouk ze Zlína do Gerniku (česká vesnice na jihu Rumunska). Následující rok pokračovala v pěší pouti do Istanbulu a v roce 2017 se vydala na pěší přechod Kavkazu. Hlavním plánem celkem sedmiměsíční cesty bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. V horách plných divoké zvěře, dobrých lidí a nádherných výhledů pracovala Viktorka jako dobrovolník, navštívila známá místa i odlehlá zákoutí a musela se také vypořádat s mnohými nástrahami. Už na konci září zapadala sněhem, chytili ji pohraničníci, z Ázerbájdžánu byla vyhoštěna… A přeci jí kavkazské hory přinesly jedno z nejkrásnějších dobrodružství v životě.

Kdy: 7.3.2018 od 17:00
Kde: Městská knihovna Hostivice
Vstupné: dobrovolné

 
 

Všechny termíny:

  • 7. březen 2018 17:00