aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Dobře naladění sousedé

Dobře naladění sousedé

Pokud si také nemyslíte, že zpěv je výsadou jen těch mimořádně talentovaných a ostatní si ho mohou dovolit tak nanejvýš ve sprše při puštěném rádiu, jste na správné adrese. Přesně s takovou myšlenkou totiž vznikl loni na podzim z iniciativy Roberta Musila a jeho přátel Řepský sousedský sbor.

Jeho vedení se ujal Pavel Rabas a se svým synem Tomášem připravili a nacvičili s členy sboru – nadšenými amatéry převážně, ale nejen, z Řep – již druhý koncert. Směsí českých a moravských lidových písní a amerických spirituálů potěšili tentokrát obyvatele Domova sv. Karla Boromejského i další posluchače. Sborový zpěv vhodně doplnil duet klavír-flétna v podání Tomáše Rabase a Johany Štětkářové. Že se koncert posluchačům líbil, bylo vidět i z toho, že se ke zpěvu lidovek spontánně přidávali. Pocit uspokojení si odnášeli také členové sboru, když mohli (někteří vůbec poprvé) předat svou radost ze společného zpěvu ostatním.

Záznam z květnového koncertu Řepského sousedského sboru si můžete poslechnout na Youtube

Řepský sousedský sbor je otevřený dalším zájemcům (zejména mužům, ale ženy nevyjímaje), kteří by chtěli část svého volného času věnovat společnému zpívání, něco nového se naučit a poznat pár dalších sousedů. Překonejte svůj ostych a přidejte se! Kontakt: robertmusil@seznam.cz

Označeno štítky Krátce Pěvecký sbor Řepy