aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Magistrát vrátil developerovi projekt zvířecího krematoria k přepracování

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_spalovna.jpg

Projekt krematoria pro zvířecí mazlíčky má stále stopku, alespoň dočasnou, magistrátní odbor životního prostředí totiž podle očekávání požaduje po developerovi Benefit Development, aby celý projekt citelně přepracoval. Píší o tom například internetový server Českého rozhlasu Rozhlas.cz či deník Metro.

Magistrát chce například po společnosti, aby vypracoval dokumenty, kde budou posouzeny možné vlivy spalovny na životní prostředí. Odbor životního prostředí pražského magistrátu, který se celým projektem vedle zličínské městské části zabývá, požaduje také doplnění přírodovědného průzkumu výskytu chráněných druhů, vizualizaci ze země, či kompletní přepracování dopravní, akustické a rozptylové studie. Celý komplex obsahující krematorium, obřadní síň, hřbitov, rozptylovou loučku má totiž stát vedle jediného městského parku a na pozemku, pod kterým se ukrývá chráněný zdroj pitné vody. Všude kolem je navíc bytová zástavba, ať už bytové či rodinné domy. Proti projektu vznikla petice, kterou podepsalo na šest tisíc lidí.

Zamýšlený projekt vadí i starostce Martě Koropecké z hnutí Pro Prahu a v této souvislosti pro ČRo uvedla, že městská část Zličín chtěla mít na tomto místě vždy park, ale předseda představenstva společnosti Benefit Development a majitel pozemků Alois Mikulášek chtěl změnu územního plánu, aby mohl na pozemku začít stavět, což se mu ale nepovedlo. Starostka také zmínila, že park je jediným místem pro setkávání lidí, a že někteří obyvatelé Zličína spatřují v projektu spalovny pro zvířata možný akt pomsty ze strany developera. Podle radní pro životní prostředí z pražského magistrátu Jany Plamínkové je zcela absurdní, aby se taková stavba vystavěla přímo uprostřed městské části a dává tak za pravdu městské části Praha Zličín a jejímu vedení.

 K tomuto tématu můžete diskutovat v diskusním fóru portálu Zlicin.Info


Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat