aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Pohádkový svět Creative World pro chytré hlavičky a šikovné ručičky

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_CW1.jpg

(KOMERČNÍ ČLÁNEK) V prosinci loňského roku byl otevřen na Zličíně v těsné blízkosti Ikea nový unikátní park pro rodiny s dětmi Creative World. Jak už název napovídá, jedná se o místo, kde hlavní roli hraje tvorba, ale také poznání, pohyb, pohádky a čerstvé jídlo od českých farmářů. O konceptu jeho spoluzakladatelé svorně hovoří jako o místu, kde na vás nikdo nekřičí: „neběhejte, na nic nesahejte a raději ani nedýchejte“.

Creative World je novým konceptem zábavního areálu pro dospělé i děti, který se mění s jarem, létem, podzimem i zimou tak, jako příroda kolem. Park využívá tradic a svátků země, program je tedy pravidelně obměňován a dětem neuteče žádná akce patřící ke svátkům jako Velikonoce, Vánoce, Halloween, Den dětí, konec školního roku a mnoho dalšího. Právě teď je Creative World vyletněný, a tak nechybí vodní a pískové radovánky, tvorba dekorací pro domov a zahradu ve znamení léta, relax na zahradě a samozřejmě dobroty patřící neodmyslitelně k létu jako jahody, ovocné limonády nebo ovocné koláče.

Všechny suvenýry, dekorace či dárky, které si návštěvníci v parku vyrobí a posléze odnesou, jsou založeny na tvořivosti a příbězích, které se vždy váží k danému období. Creative World tvoří venkovní a interiérový areál. Děti se zapojením rodiny loví poklady u víly, ježibaby nebo vodníka, vyrábějí dekorace u zahradnice, zatímco se maminka nebo tatínek potrápí rozeznáváním vůní, jindy společně rozeznávají zvuky ptáků nebo vyrábějí Otesánka. Malí archeologové odkrývají zkameněliny, můžete se naučit druhy ryb, v perníkové chaloupce zdobit sladkosti nebo teď v létě vyrábět marmeládu, v jiném altánu pak čeká na děti překvapení v pohádkovém kalendáři nebo sestavování puzzle kravičky a prasátky. V prostorné relax hale lze vyrábět další dekorace dle sezony nebo hrát společenské hry pro různé věkové kategorie, nově je zde salón kněžny Hortenzie a půjčovna krásných šatů pro malé princezny. Ti nejmenší se v relax hale zpravidla okamžitě vrhnou na krásné hračky Playmobil a rodiče, babičky nebo dědečkové si zatím vychutnají lahodnou kávu nebo bio čaje. To je však jen malý výčet toho, co Creative World nabízí.

Děti také milují narozeninové oslavy plné tvorby, soutěží a dovádění po celém areálu, kdy se o ně starají animátoři, živé pohádkové postavy. Krásné dorty a styl narozenin na přání (ať už Frozen, kněžna Hortenzie nebo piráti), stejně jako dětské šampaňské z kvalitních surovin, čokoládová fontánka s ovocem a další dobrůtky připravené tak, aby dětem chutnaly a zároveň aby byly kvalitní, to vše je v nabídce narozeninových party vedle bohatého programu.

„Velkou roli u nás hraje také jídlo. Z nabídky na akcích pro děti jsme bývaly s Milenou zoufalé. Párek v rohlíku, smažený sýr a langoše. Tak to u nás nehledejte. Každý týden měníme menu, a přestože u nás najdete i české klasiky, budou ale vždy z kvalitního masa od českých farmářů, denně čerstvé, pochutnají si u nás i vegetariáni a zejména všichni ti, kdo mají rádi ryby. Protože siveni, pstruzi a kapři od Rybářství Kolář jsou skutečnou lahůdkou. Mezi naše dnes už žádané speciality patří kapří či pstruží hranolky. Farmářské dobroty si můžete vychutnat nejen na místě, ale také si je zakoupit domu,“ říká Helena Neumannová, jedna ze spoluzakladatelek.

Areál Creative World je otevřen celoročně a neplatí se zde vstupné, každý si vždy zaplatí jen to, na jaký program má zrovna daný den náladu. Ceny za jednotlivé aktivity se pohybují od 49Kč do 129Kč. Oslavy narozenin a další aktivity jako příměstský tábor je vždy na osobní dohodě i dle stanovených cen. Areál je plně bezbariérový, maminky mohou s pohodlně vjet s kočárky do realx haly, kde si děti mohou hrát, pokud zrovna neběhají ve venkovních prostorách nebo nevyrábějí a nepoznávají ve venkovních chaloupkách. Areál je vhodný také pro obědy přes týden, stejně jako pro narozeninové oslavy. Pravidelně jsou zde pořádány akce nad rámec standardního bohatého programu, které jsou zaměřeny na poznání či pohyb. Více na www.creativeworld.cz a na facebooku.

Autor/ zdroj text i foto:  Creative World (creativeworld.cz)


Označeno štítky Události

Dále by Vás mohlo zajímat