aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Akce "S ČT Sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky" startuje v srpnu na Zličíně

S ČT Sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky

První srpnový víkend (1-2.8. 2015) se koná v Praze na Zličíně amatérský cyklistický závod, a to v rámci akce České televize „S ČT Sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky“. Závod se pojede jako kvalifikace způsobem rychlostní zkoušky (klasické časovky) o délce 1-1,5 km. Pro postup do denního finále bude rozhodovat nejrychlejší čas. 

Závodníci mohou své pokusy zopakovat i víckrát. Každý závodník musí být vybaven cyklistickou přilbou a registračním čipem na vidlici kola, musí mu být více než 18 let a nesmí vlastnit licenci UCI, UEC, ČSC minimálně tři poslední roky. Kvalifikační jízdy budou probíhat od 10 do 13 hodin. Do finále postoupí 16 nejrychlejších mužů a 8 nejrychlejších žen z kvalifikace.

Odpolední finále (od 14 hodin) se pak pojede vyřazovacím způsobem, kdy v jedné rozjížďce budou startovat vždy čtyři závodníci. Nasazení do jednotlivých rozjížděk se řídí předem daným klíčem, který bude uveden u registrace. Postupují vždy první dva z rozjížďky. Čas není rozhodující. Jede se čtvrtfinále, semifinále a finále v kategorii mužů, semifinále a finále v kategorii žen. Vítěz finále v každé kategorii postupuje do super finále v polovině září a do finálového kempu do Dolní Moravy.

S ČT Sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky


Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat