aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

DIPAČÁPI z amatérského zličínského divadla slavili úspěch na dětských táborech

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/zlicin-info/udalosti/unnamed.jpg'
There was a problem loading image 'images/zlicin-info/udalosti/unnamed.jpg'
unnamed.jpg

Amatérské divadlo ze Zličína již počtvrté uskutečnilo divadelní prázdninové putování po letních dětských táborech, letos poprvé vyrazili vstříc tomuto dobrodružství DIPAČÁPI, a to v termínu 19-24. července. Celkem zahráli na šesti táborech. Během týdenní cesty odehrál soubor 12 představení: 6x Moje teta Morsie, 4x Zajíc a sovy, 2x Lidé z Koberce.

Letošní cesta začala v Plasech na Plzeňsku, kde na DIPAČÁPI čekalo 530 dětí, což bylo skutečně velké množství malých diváků a divaček. Hned první půlden zahrál soubor ze Zličína tři představení (každé asi pro 180 diváků). Prvními divadelními prkny se stal „párty stan“ (bez možnosti zatemnění), což v kombinaci s třiatřicetistupňovým vedrem bylo maličko nepříjemné. Večer se pak hrálo v táborové jídelně pro starší děti a představení mělo obrovský úspěch. Diváci byli tak nadšení, že soubor musel mít pocit, který běžně zažívají celebrity: najednou se mladí divadelníci totiž doslova ocitli v centru pozornosti - když byli například vtaženi do podpisové akce, kterou zorganizovaly malé divačky. Druhý tábor, který DIPAČÁPI navštívili, byl tábor s názvem „Krušnohor“ na břehu řekly Střely hluboko v údolí pod vesničkou Strážiště. A voda divadelní soubor a auta potkala dokonce tváří v tvář, když museli všichni zdolávat brod. Tento tábor čítal 124 táborníků. Hracím prostorem se tentokrát stala velká vybetonovaná, ze tří stran, krytá hala. Po důkladném zatemnění si všichni připadali skutečně jako v opravdovém divadle. Po obou představeních si soubor užíval další milý potlesk. Třetí tábor se nacházel u městečka Kralovice. Na divadelní um zličínských divadelníků čekalo 180 dětí. Tentokrát se hrálo v táborové klubovničce, a to na dvakrát asi pro 100 osob včetně vedoucích. I zde divadelníky a jejich diváky zastihlo letošní vedro, které ale nezabránilo tomu, aby se děti dobře bavily.

Dalším táborem byl záchranářský tábor u městečka Bezdružice. Příjemným překvapením byl pro DIPAČÁPI bazén, ve kterém se mohli osvěžit a ochladit. Tábor nabídl souboru jako hrací prostor tělocvičnu. Hrálo se dvakrát pro dvě skupiny po 50 dětech – jednou pro mladší, jednou pro starší skupinu. Diváci dobře viděli, protože bylo vytvořeno stupňovité hlediště. Obě představení tomu odpovídala; a až na vysílačky záchranářských vedoucích (které občas zcela nezbytně museli podat ostatním vedoucím hlášení o organizačních záležitostech), nikdo ani nedutá. Druhý den ráno se chtěli představit i záchranáři, když těsně před odjezdem na další tábor sledovali DIPAČÁPI ukázku záchranné akce při dopravní nehodě (za spolupráce hasičů, záchranky a policie). Pátý tábor se od čtvrtého liší, soubor se ocitl na Ranči v údolí (Černošín). Měli tu koně, ovce a nespočítatelné množství psů. Někteří DIPAČÁPI využili pozvání k projížďce na koni. Představení se zde hrálo jen jedno, a to večerní, kdy soubor využil otevřené táborové jídelny. Zajímavou zvukovou kulisou představení, které shlédlo 130 diváků (včetně vedoucích), se stala místní plynoucí řeka. Poslední zastávkou byl tábor Roželov. I zde byl bazén, a dokonce i horolezecká stěna, na kterou si DIPAČÁPI ale netroufli. Soubor ale uvítal, že zde bylo také volejbalové hřiště. Na posledním táboře se hrály dvě představení – odpoledne a večer a je znát, že každodenní hraní pozitivně ovlivnilo divadelní umění každého z členů souboru. Obě představení totiž patřily podle vedoucí souboru k těm nejlepším, co kdy DIPAČÁPI zahráli. Závěrečný večer divadelního putování se nesl v družném posezení s místními vedoucími a soubor se již také těšil domů, a to nejen na teplou vodu : ).

Text připravil: DIPAČÁPI /Amatérské divadlo Zličín (pozn. redakčně upraveno pro Zlicin.info), Zdroj foto: DIPAČÁPI

 

Pár fotek z prázdninového putování po letních dětských táborechDále by Vás mohlo zajímat