aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Sbor dobrovolných hasičů Zličín pořádá soutěž v "požárním útoku"

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_krouzky-sport-kluby_images_hasici.jpg

Sbor dobrovolných hasičů Zličín pořádá poslední zářijovou sobotu IV. ročník Zličínského dvojboje (ve dvou disciplínách: Požární útok a štafeta) a také soutěž v požárním útoku pro dospělé O pohár starosty MČ Praha Zličín. Soutěžní den se koná ve sportovním areálu SDH Třebonice. Informují o tom stránky zličínského sboru.

Soutěžní hasičské klání pro děti se koná ve třech věkových kategoriích: přípravka, mladší a starší děti. Družstvo bude tvořit sedm až devět členů, to sedmičlenné má i ve štafetě dva pokusy. Členové družstva se mohou libovolně měnit nebo opakovat, štafety nepoběží zároveň. Prezence je od 8:00 do 8:30. Samotný závod pak odstartuje pět minut po půl deváté. Startovné je 150 korun za celé družstvo. Soutěžící musí podat přihlášku na emailové adrese: katka.orgonikova@seznam.cz.

Soutěž O pohár starosty MČ Zličín se koná rovněž ve třech kategoriích: muži a dorostenci, ženy a dorostenky a muži nad 35 let. Pětiminutový limit na přípravu základny začíná povelem rozhodčího „na základnu" ihned po uvolnění základny předcházejícím družstvem. Žádný závodník nesmí startovat za více družstev a ta smíšená budou hodnocena v kategorii mužů. Prezence proběhne od 11:45 do 13:15. Soutěž bude probíhat podle Směrnice hasičských soutěží s drobnými úpravami. Každé družstvo má možnost dvou pokusů a hodnotit se bude lepší čas. Kategorie mužů nad 35 let budou soutěžit na 2B hadice. Po ukončení pokusu bude provedena namátková kontrola hadic dle výběru hlavního rozhodčího (kontrolována bude délka i šířka ploché hadice). Při prezenci se platí také startovné, které je 200 korun za družstvo. I do této soutěže je nutné se závazně přihlásit, a to na emailu: sdh@zlicin.cz. Příjem přihlášek pro obě soutěže končí ve středu 24. září.

Zdroj: Sbor dobrovolných hasičů Praha - Zličín
Zdroj foto: WIKIMEDIA COMMONS (WIKIMEDIA.ORG), autor: Michal Maňas


Označeno štítky Události Zličín SDH Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat