aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Blíží se víkend bikových závodů

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_zlicin_week.jpg

Poslední zářijový víkend se na pražském Zličíně v ulici Za Dolejšákem uskuteční závody bikových kol. Sobota bude patřit závěrečnému závodu 7store Dualcupu, který se pojede na nové dráze, neděle Zličínským okruhům o pohár starosty MČ Zličín. O chystané akci Zličín Bike víkend informoval server delekop.com.

Závodníci budou před sobotním závodem 7storeDualcupu rozděleni do tří kategorií: Open (jezdci s licencí i bez, kteří budou závodit s profesionály o prize money), HOBBY (jezdci bez licence) a AMATÉR (pro amatérské jezdce, kteří si budou chtít tuto soutěž vyzkoušet). Nová trať je přehledná, poměrně rychlá, plná kolbenek ale i nevyzpytatelných dvojáků a jiných překážek. Kvalifikační jízdy startují v sobotu okolo poledne, již předtím mohou jezdci absolvovat trénink na trati. Samotný závod pak začne kolem 13 hodiny odpoledne. Pro milovníky rovinatějších tratí je připraven závod XCO Eliminátor, který se pojede na speciálně vytvořené trati. Celý závod proběhne za podpory SevenStore, ROCKER, ANSWER, DAR­TMOOR, MEATFLY, REPRESENT, FREERIDE.CZ, Dakine, Autotrak, Tiskdo1000.cz a městské části Praha Zličín. V neděli se pak uskuteční závody pro širokovou veřejnost XCO závody Zličínské okruhy o pohár starosty MČ Zličín. Děti startují v 10 hodin, ostatní rideři o tři hodiny později, sportovci se mohou těšit na trať plnou sjezdů a výjezdů. XCO závody podpoří Birell, Calabrone, městská část Praha Zličín či Sbor dobrovolných hasičů Zličín.

Jeden z představitelů sportovního klubu Calabrone, který celou akci podporuje, Martin Jarouš k Zličínským okruhům dodává, že tímto chtějí občany Prahy motivovat k lásce k bikové cyklistice a cyklistice obecně. Podle jeho slov letitá tradice závodu jen dokazuje, jak moc vzrůstá obliba u tohoto sportu.


Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat