aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Představitelé FC Zličín se sešli s Peltou, ten jejich kritiku odmítá

FC Zličín

(AKTUALIZOVÁNO 24.1.2016) Představitelé FC Zličín se sešli s vedením Fotbalové asociace v sídle organizace na Strahově. Pozval je předseda FAČR Miroslav Pelta, který podle svých slov nemohl nechat bez povšimnutí zamýšlený bojkot prvního kola soutěží ze strany FC Zličín a zajímala ho kritika vůči vedení FAČR. Schůzka představitelů FC Zličín a vedením FAČR, na které byli přítomni také místopředseda FAČR Roman Berbr a šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková, ale žádný výsledek nepřinesla. Podle Pelty nepodal Zličín žádné relevantní informace, na základě kterých by bylo potřeba cokoliv vyvozovat. Informovaly o tom servery ČT SPORT či isport.blesk.cz.  

Manažer klubu FC Zličín Josef Jarolímek s tímto závěrem ale nesouhlasí a dál trvá na tom, že FAČR není demokratický spolek a chce, aby hlavní funkcionáři Pelta, Berbr a Damková odstoupili ze svých pozic. Pokud se tak nestane do 8. února, je připraven Zličín nenastoupit k prvnímu soutěžnímu jarnímu utkání. Za to klubu hrozí trest podle soutěžního řádu, jak jim nedávno naznačil předseda Pražského fotbalového svazu Dušan Svoboda. V této souvislosti Jarolímek také uvedl, že FC Zličín cítí podporu od dalších fotbalových klubů, přestože prý není vyjadřována oficiální cestou. Své postoje vysvětlil následně Jarolímek také v Rádiu Impuls, a to v úterý 19. ledna 2016 v pořadu "Kauza dne", jeho slova si můžete poslechnout zde.

Server isport.blesk.cz se věnoval i pikantnějším okolnostem této schůzky. Zličínská delegace se Pelty prý rovněž zeptala na to, zda mu nevadí, že jeho místopředseda Roman Berbr byl v minulosti pracovník StB. Podle Jarolímka se Berbr začal tomuto dotazu hlasitě smát. Pelta pak vedení FC Zličín odpověděl, že je pro něj důležité, jak pan Berbr pracuje a co dělá pro český fotbal. Server také spekuluje o tom, že k výzvě FC Zličín se měly připojit fotbalové kluby SK Křičeň z Pardubického kraje či prvoligová Viktoria Plzeň, to však její mluvčí Pavel Pillár rozhodně odmítl.

Pro Radio Impuls, v pořadu "Kauza dne" pak šéf českého fotbalu Pelta ve čtvrtek 21.ledna uvedl, že uvažuje o tom, že na Zličín pošle disciplinární komisi, respektive podá k tomu podnět na výkonném výboru, protože "vyzývat kluby k tomu, aby nenastoupily na první kolo, je absolutně nepřijatelné." U hojně kritizovaného místopředsedy FAČR Romana Berbra převažují dle Pelty pozitiva nad negativními stránkami a zopakoval, že pro český fotbal pracuje velmi kvalitně. Odstoupit podle svých slov nehodlá, protože má prý čisté svědomí a zásadně nesouhlasí s argumenty FC Zličín. Pelta si myslí, že jeho tým naopak dosáhl v českém fotbale významných posunů. V této souvislosti zmínil to, že český fotbal prožívá příznivé období, svaz má nové sídlo, daří se mu finančně i sportovně, všechny zápasy jsou k dispozici online, vytvořil se jeden z nejúspěšnějších projektů v Evropě, co se týká náboru nových dětí, zřízují se fotbalové akademie na krajských úrovních nebo fakt, že česká fotbalová reprezentace postoupila na Euro 2016 z prvního místa či to, že svaz úspěšně uspořádal mistrovství Evropy 2015 do 21 let.  Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Výzva fotbalovým klubům ČR:

Fotbalový klub FC Zličín, o. s. vyzývá všechny fotbalové kluby hlásící se k elementárním principům demokratické společnosti, jakými jsou zejména spravedlnost, čestnost, důstojnost, rovnoprávnost, svoboda projevu a v neposlední řadě pluralita názorů, aby se napříště vystříhaly jakékoliv otevřené či skryté podpory osob, u nichž zůstaly požadavky na šetření těchto principů oslyšeny. Fotbalový klub FC Zličín, o. s. proto tímto apeluje, aby v případě, že nerezignují do 7. 2. 2016 na všechny své funkce ve FAČR pan Pelta, pan Berbr a paní Damková, bojkotovala mužstva dospělých svá první utkání, která mají být či budou sehrána v jarní části sezóny 2015/2016, a to na důkaz projevu nesouhlasu se setrváním uvedených osob ve funkcích FAČR, které svým morálním kreditem a povahovými rysy snižují věrohodnost organizace, jejíž členy jsme my, fotbalové kluby.

Zdroj výzvy: FC Zličín

Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat