aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Ani mráz neodradil hostivické od tradiční masopustní veselice

Masopust Hostivice 2016

I přes nepřízeň počasí, které bylo mrazivé, se konala v sobotu 23.1. 2016 tradiční Masopustní veselice v Hostivici, kterou pořádalo Rodinné centrum zaHRÁTka společně s městem Hostivice a společností EnviKlub. Akce se zúčastnilo přes dvě stě lidí.

Na náměstí čekaly na děti různorodé kreativní dílničky, kde si mohly vytvořit třeba masku nebo si nechat namalovat obličej. Po celou dobu dostávali lidé různé pečené dobrůtky, byly k vidění tradiční masky jako masopustní dáma, čtyřnohá klibna, kominík, smrtka i s potomstvem, staré báby, medvěd a mnohé další. Starosta Hostivice Jaroslav Kratochvíl poté předal na 24 hodin žezlo nad městem masopustnímu průvodu, který se Cihlářskou ulicí vypravil do nedaleké sokolovny. K velké radosti dětí se u mlýna opět utrhl medvěd, jehož útěk však neměl dlouhého trvání. U sokolovny proběhl další masopustní rituál porážení klibny a porcování prasátka.
V sokolovně byl pro malé i velké děti přichystán bohatý kulturní a soutěžní program, ve kterém nechybělo tancování, hezké písničky, sladká odměna či bohatá tombola. Po vyhlášení "masopustního štěstí" si děti zatancovaly s medvědem, shlédly loutkové divadlo od ochotnického souboru MAKO a všem zahrála středověká kapela Bakchus. Masopust byl zakončen pochováním „basy“

U sokolovny si lidé mohli zakoupit dobré svařené víno, čaj, klobásu či ochutnat masné výrobky od řeznictví Kohout a synové.

Z celé akce přinášíme zajímavou videoreportáž a fotogalerii, které jsou součástí článku.

Reportáž o Masopustu 2016

Věra Švecová, hostivický Masopust 2016

Fotogalerie

Dále by Vás mohlo zajímat