aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Závody kočárků v Hostivici se již blíží

ZÁVODY KOČÁRKŮ V HOSTIVICI SE JIŽ BLÍŽÍ

V neděli 10. dubna se uskuteční již DRUHÝ HOSTIVICKÝ ročník ZÁVODŮ KOČÁRKŮ ve sportovní chůzi na 100 kroků, a to v rámci 5. ročníku celorepublikových STROLLERING ZÁVODŮ s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou.

Akce, kterou v Hostivici pořádá EnviKlub HURÁ VEN, startuje v 15 hodin v zázemí stejnojmenné lesní školky (jurty) - na hrázi Litovického rybníka. Pro děti, kterým je už kočárek malý, je připraven uvnitř jurty bohatý zábavný program, tvořivé dílničky, hudební loutková pohádka O pejskovi Flíčkovi, nerůznější soutěže či malovaní na obličej. Součástí doprovodného programu bude také jarmark, možnost opékání špekáčků či ukázka STROLLERINGU. Startovné je 50 korun (výtěžek podpoří činnost lesní školky HURÁ VEN), divadelní představení je možné shlédnout za 60 korun a dospělý doprovod stojí 20 korun. Z organizačních důvodů je nutné se na akci přihlásit předem, a to na webových stránkách: www.hura-ven.cz/kocarky.

Letošní Strolleringové závody se budou konat na několika desítkách míst po celé České republice a také v Polsku. Podle zakladatelky programu Strollering Edity Berkové je cílem akce motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Podle jejích slov lze sportovat i s kočárkem. Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati, a to v co nejkratším čase. Přitomni budou také rozhodčí, jejichž úkolem bude kontrola regulérnosti chůze při "rozchodu". Pro soutěžící jsou připraveny 3 hlavní závodní kategorie: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy se musí kočárku (konkrétně jeho madla) držet všichni členové rodiny současně.

Program akce:

14:00 - jarmark, tvořivé dílny, registrace závodníků

15:00 - oficiální zahájení a následně první "rozchody" závodníků

16:30 - hudební loutková pohádka O pejskovi Flíčkovi v jurtě

18:00 - předpokládaný konec akce

Závody kočárků 2016 v Hostivici

Označeno štítky Události Hostivice

Dále by Vás mohlo zajímat