aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Starostka MČ Praha 17 Synková: Řepy se změnily k lepšímu skoro ve všech oblastech

Zdroj foto: WIKIMEDIA COMMONS (WIKIMEDIA.ORG), Radnice v Řepích, autor: Petr Novák

Starostka městské části Praha 17 Jitka Synková (ODS) poskytla nedávno rozhovor serveru Parlamentní listy, ve kterém mluvila mimo jiné o tom, co se za dobu jejího desetiletého působení na radnici změnilo.

Podle jejích slov se Řepy změnily prakticky ve všech oblastech a v této souvislosti zmínila větší čistotu veřejných prostranství, rekonstrukci chodníků a vozovek ve staré zástavbě Řep, nové lavičky a odpadkové koše včetně košů na psí exkrementy, novou autobusovou linku, opravená dětská hřiště s novými moderními prvky, projekt "Řepská naučná stezka", snížení počtu heren, rekonstrukci budov mateřských a základních škol nebo kulturního centra v Řepích, navýšení počtu kamerových systémů či nový fotbalový stadion, nový fitness park či skatepark s mezinárodními parametry.

V sociální oblasti pak Synková vyzdvihla terénní pečovatelskou službu, ta je v provozu sedm dní v týdnu. Radnice prý podporuje také zájmové činnosti seniorů ale na druhé straně se nezapomnělo ani na mládež, která se může přijít pobavit do nízkoprahového Klubu 17. Začala fungovat také budova sokolovny. Starostka Řep připomněla také to, že městská část pořádá a podporuje kulturně -společenské zvyky/akce jako je pálení čarodejnic, babí léto či svatomartinský průvod. Lidé mohou nově využívat také mobilní aplikaci v souvislosti s aktivitami úřadu - "Řepy v mobilu".

Na podzim by mohl být položen základní kámen víceúčelového sportovního centra, jehož stavbu financují Řepy z vlastních zdrojů. Synková je ale přesvědčena, že sportovních zázemí mají Řepy spoustu. "Myslím, že v oblasti volnočasových aktivit máme opravdu co nabídnout. V Řepích si možnosti pro trávení volného času najdou opravdu všechny věkové kategorie. Řepy disponují mnohými sportovišti – jako jsou např. hřiště na basketbal, volejbal, fotbal či nohejbal. Lesopark Na Fialce pak nabídne vyžití pro všechny generace – zde najdeme herní prvky pro malé i větší, oddychovou zónu, hřiště na pétanque (těch máme několik), fitnesspark pro posilování, dokonce i prvky agility pro výcvik psů. Mladí jezdci na skatu mohou své schopnosti vyzkoušet ve skateparku nebo pro jezdce na kole tady je bikrosový areál na Bílé Hoře. Pro zvídavé pak máme řepskou naučnou stezku, která na sedmnácti zastaveních seznámí návštěvníky s místní historií, současností, faunou i flórou." Lesopark na Fialce funguje od podzimu minulého roku a nabízí atraktivní vyžití i pro rodiny s dětmi, děti se mohou například povozit na lanovce, vylézt na rozhlednu, hrát si na prolézačkách či skákat na trampolínách zapuštěných v zemi, uvedla pro server Parlamentní listy Synková.

Synková se v rozhovoru věnovala také problematice nefunkční protihlukové stěny ve Slánské ulici. V této souvislosti potvrdila, že by zde měla být postavena nová, esteticky hezky provedená protihluková stěna, tu bude realizovat TSK. Původních projektů řešení bylo několik, psali jsme o tom zde.

Na téma Veřejná diskuse: Protihluková opatření Slánskáprotihlukových opatření v ulici Slánská proběhne dne 21.6.2016 od 17.00 hod. veřejná diskuse v KC Průhon.

 

Označeno štítky Události Akce události Řepy

Dále by Vás mohlo zajímat