aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Hostivice hostila již třetí ročník mezinárodního festivalu vín

Hostivice hostila již třetí ročník mezinárodního festivalu vín

Město Hostivice hostilo ve dnech 12-13. srpna již třetí ročník mezinárodního festivalu vín In vino Hostivice. Návštěvníci zde měli jedinečnou možnost degustovat vzorky vín více jak z 15 zemí světa, ale mohli ochutnat také labužnické delikatesy, které s vínem příjemně ladí.

Na letošním festivalu vín se objevila nejen ta z Moravy a z tradičních českých vinařských oblastí, ale také z exotických krajů celého světa, jako jsou Chile, Jižní Afrika, Spojené státy americké a další. Své místo měla na festivalu také vína z Maďarska, Španělska či Itálie. Celou akci doprovodila také skvělá muzika, především pak v podání různorodých kapel, zpěvaček a zpěváků. Představili se například Aneta Langerová, Emma Smetana, Jakub Smolík, Vlasta Horváth, Martin Kříž či kapely Bůhví, Sabrage, 20 minutes a další.

Vedle tradičních vinařských oblastí se na letošním festivalu prezentovala také maďarská bílá vína z oblasti Tokaj, která se v poslední době těší vzrůstající oblibě, i když bývá někdy stále ještě podceňována. Tokajská vinařská oblast se rozkládá zejména na severovýchodě Maďarska a částečně také na jihovýchodě Slovenska, k jeho kvalitě přispívá úrodná půda na vulkanickém podloží.

Tokajská vína mají i dlouhou historickou tradici, vždyť první zmínka o tomto víně, konkrétně o nejznámějším tokajském víně „ASZÚ“ pochází již z roku 1571. Nejpěstovanější vinnou odrůdou této oblasti je FURMINT, ten dává vzniknout suchým vínům, ale vytváří základ také pro typy sladkého výběrového vína, jako je například již zmiňované ASZÚ. K dalším hojným odrůdám pak patří HÁRSLEVELÛ s živější kyselinkou či SÁRGAMUSKOTÁLY (Žlutý muškát).

Více informací o festivalu naleznete na webu pořadatele www.invinohostivice.cz

Označeno štítky Události Fotogalerie Hostivice

Dále by Vás mohlo zajímat