aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Městské slavnosti Hostivice - 750 let Litovic

Městské slavnosti Hostivice - 750 let Litovic

V sobotu 3. září 2016 se konaly v Hostivici Městské slavnosti, které pořádalo Městské kulturní středisko Hostivice. Počasí této události letos docela přálo. Samotným slavnostem předcházel příjezd parní lokomotivy na nádraží v Hostivici, která byla vypravena z nádraží Praha-Vršovice. Poté se dopoledne představily historické motocykly, které projely celým městem. Asi v deset hodin dopoledne byly Městské slavnosti Hostivice slavnostně zahájeny a při této příležitosti byla otevřena Městská knihovna na Husově náměstí. Kolem poledne si zájemci mohli v sokolovně poslechnout přednášku o rychlodráze, která má vést z pražského Letiště Václava Havla do Kladna.

"Modernizace železniční trati přinese obci Hostivice také lepší cestu na letiště. Navzdory blízké poloze je současné spojení hromadnou dopravou přes pražský Zličín komplikované a pomalé. V budoucnu bude možné z Hostivice na Letiště Václava Havla cestovat i vlakem, a to díky navrženému krátkému přestupu v nově zrekonstruované stanici Praha-Ruzyně. Právě z této stanice povede nově vybudovaná železniční odbočka na letiště z modernizované trati Praha – Kladno. Součástí projektu je také modernizace železniční stanice Hostivice, která spočívá zejména ve vybudování tří zastřešených nástupišť a centrálního bezbariérově přístupného podchodu. Dílčích úprav se dočká také prostor před nádražím a autobusová zastávka s obratištěm. Dopravní obslužnost v oblasti se dále zvýší díky zřízení nové zastávky Hostivice-Jeneček ve směru Praha-Smíchov – Hostivice – Rudná u Prahy. Dalším důležitým přínosem stavby pro město Hostivice bude snížení intenzity nákladní dopravy. Díky obnově propojení Litovice – Jeneč již nebudou nákladní vlaky ve směru Rudná u Prahy – Kladno zajíždět do stanice Hostivice," uvedl k tezím přednášky server slavnostihostivice.cz.

Během celého dopoledne si mohli lidé zakoupit na Farmářských trzích různé rukodělné výrobky, dárkové předměty, bižuterii, burčák, olivový olej a další užitečné pochutiny i věci. Nejmenší návštěvníci si pak mohli zkusit ozdobit na památku svůj vlastní perníček. Odpoledne pak na návštěvníky slavností čekal křest historické monografie (Litovice 750 let), exhibice v boxu, aerobic Lenky Píchové nebo ukázka bojového umění Taekwondo. Odpolední program pak svým umem okořenily Radek Kurc & Friends, TeamGym Hostivice, Ampér či Lety mimo. Hlavním hudebním hřebem večerního programu bylo pak vystoupení populárního zpěváka Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu či následující ohňostroj. S pořadatelem MKSH, které nám poskytlo hezké fotografie z celé akce, brzy náš portál Zlicin.info naváže uzší spolupráci.

Zdroj: www.slavnostihostivice.cz, MKSH

Fotogalerie

 

Označeno štítky Události Fotogalerie Hostivice

Dále by Vás mohlo zajímat