aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Babí léto v Řepích bylo tradičně plné soutěží a zábavy

Babí léto v Řepích tradičně ozdobila historická auta

V sobotu 10.září se v pražských Řepích konala tradiční akce Babí léto. Počasí se vyvedlo a také zábavy bylo plno. Vystoupila zde celá řada dětských sborů, a to s tancem i hudbou, policie a hasiči předvedli přítomným ukázky techniky a výstroje. Na své si přišli také milovníci historických automobilů a motocyklů, bylo k vidění 23 historických aut a šest veteránů motocyklů. Akci jsme si nenechali ujít ani my a v naší výbavě nemohl chybět samozřejmě ani fotoaparát. Fotografie si můžete prohlédnout uvnitř článku a ve fotogalerii.

Akce byla plná soutěží pro děti i dospělé
V rámci celé akce bylo pro děti i dospělé připraveno mnoho nápaditých soutěží včetně oblíbené tomboly. V podvečer pak proběhlo losování na podporu Domova sv. K. Boromejského. V samotném závěru akce zazpíval Petr Kolář a ještě před ním se stejným úspěchem představily také kapely Vladivojsko či NEMO. Než si všichni rozešli a rozjeli do svých domovů, mohli se ještě večer potěšit pohledem na pestrobarevný ohňostroj.

Mateřské centrum Řepík
Jak jsme se dozvěděli, tak z hlediska organizace trvá příprava takovéto akce asi půl roku a většina příprav musí být hotova již přibližně v červnu. Na letošním ročníku se rovněž prezentovalo několik příspěvkových organizací, které v Řepích působí. Letos se zde s novým vedením představilo také Mateřské centrum Řepík, které seznámilo maminky se svým konceptem a jeho zástupci pozvali rodiny a děti na své akce – z nejzajímavějších zmiňme například den otevřených dveří 15. září, pravidelné Montessori hrátky, bazárek oblečení či přednášky o bylinkách, výchově holčiček nebo o podiatrickém screeningu.

Klub17Své zastoupení měl na akci také Klub 17, který sídlí hned vedle KC Průhon. Toto nízkoprahové zařízení pro děti a mládež spadá pod Centrum sociálně zdravotních služeb. V Klubu 17 je pro děti připravena celá řada zajímavých aktivit, jako jsou kulečník, fotbálek, počítače či airhockey. Klub 17 je otevřen dětem od šesti do 18 let a často si sem chodí děti třeba jen popovídat či strávit čas s ostatními dětmi. V létě pak s dětmi podnikají zaměstnanci i akce mimo Klub – děti se mohou vyřádit například při paintballu, na horolezecké stěně, při laser game, v kině, na Petříně nebo v aquaparku. Klub má otevřeno tři dny v týdnu, a to v úterý, středu, pátek – vždy od 15 do 20 hodin.

Centrum prevence kriminalityK zajímavým stanovištím patřilo Mobilní centrum prevence kriminality, které dětem ukázalo, jak se mají na začátku školního roku bezpečně pohybovat po pozemních komunikacích a jeho zástupci také připomněli, jak by se měly děti chovat na ulicích, ať už v roli chodce či cyklisty. Dozvěděli jsme se, že mobilní centrum funguje v rámci celoměstského útvaru oddělení prevence a pro školáky pořádá přednášky nebo provozuje čtyři dopravní hřiště.

Na akci se rozhodně neztratil ani stánek Centra sociálně zdravotních služeb, které se stará zejména o seniory z Řep a Zličína. Centrum klientům zajišťuje širokou paletu služeb, ke kterým patří donáška obědů, výpomoc v domácnosti, pečovatelské zázemí či asistence při návštěvě lékaře nebo základní zdravotnickou péči přímo u klientů doma.

 Fotogalerie z akce Babí léto 2016

Označeno štítky Události Fotogalerie Řepy SDH Řepy

Dále by Vás mohlo zajímat