aktualizováno 8:10 AM CET, Jan 19, 201818

Letošní Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského se neslo v jemně

V neděli se konal v Domově sv. Karla Boromejského již třetí ročník vinobraní a při této příležitosti se připomnělo také 20. výročí založení Domova a obnovení péče o potřebné lidi či 220.výročí narození nejslavnějšího českého loupežníka Václava Babinského. Letošní, trošku netradiční, vinobraní odstartovalo ve 14 hodin a jeho součástí byl i bohatý program,  a to i pro děti. V článku najdete fotogalerii z celé akce.


IMG 2533Pořadatelé pro děti připravili soutěž o nejlepší loupežnický kostým a mohly vyhrát zajímavé ceny, uvedla Monika Straková, která se v Domově stará o kulturu, má v gesci péči o dárce či získává finanční prostředky. I ta byla na akci v masce, a to paní Babinské.

Loupežník Václav Babinský je s Řepským klášterem (na jeho existenci navázal ve své činnosti dnešní Domov) úzce spjat, protože po své nápravě a po dvacetiletém pobytu ve vězení zde pracoval jako zahradník, však je také pohřben na řepském hřbitově.

Dobrovolnice Petra a PavlaNa akci jsme vyzpovídali též dobrovolnice, které zde zajišťovaly prodej věcí na podporu Domova.
Dobrovolnice Petra a Pavla uvedly, že práce pro Domov je doslova jejich srdcovou záležitostí. V této souvislosti rovněž zmínily, že vedle Vinobraní pořádá Domov také další akce, například vánoční trh a chtějí, aby všechny akce zaujaly veřejnost co možná nejvíce. Pavla zároveň ocenila lidské stránky matky představené – sestry Konzoláty a rovněž referovala o Domovu jako místu „genius loci“ či zmínila to, že Domov pořádá každou neděli jedinečné koncerty.

Samotní návštěvníci Vinobraní pak ocenili množství stánků s různorodým vínem. Malé kritice ale neušli stánkaři za to, že rozlévali víno do plastových kelímků, to prý pak pokazí degustační požitek z vína.

Akce domova můžete sledovat na našem webu nebo Facebooku

 Fotogalerie z Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského

Dále by Vás mohlo zajímat

 • Vánoční fotbalový den 2017
  V sobotu 23.12. proběhl v hale FC Zličín již 3. ročník dětského Vánočního fotbalového dne. Letos byl fotbalový den rozdělen do dvou herních bloků a tě...
 • PF 2018
  Tým komunitního webu INFO Zličín.Řepy.Hostivice Vám přeje harmonické prožití svátků vánočních. V této době si připomínáme nejen křesťanské poselství,...
 • Česko zpívá koledy – letos poprvé i na Zličíně
  Ve středu 13.12. proběhl v Parku Na prameništi pro místní občany první ročník akce Česko zpívá koledy. Na pražském Zličíně si mohli lidé zazpívat vůbe...
 • Zažít Řepy adventní. Atmosféru podkreslil padající sníh
  Den plný hudby, spoluobčanů, přátel a dobré nálady - to byla kulturní akce Zažít Řepy adventní. Kromě jídla a pití bylo možno zakoupit různé předměty,...