aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Letošní Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského se neslo v jemně "loupežnickém" duchu

Letošní Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského se neslo v jemně

V neděli se konal v Domově sv. Karla Boromejského již třetí ročník vinobraní a při této příležitosti se připomnělo také 20. výročí založení Domova a obnovení péče o potřebné lidi či 220.výročí narození nejslavnějšího českého loupežníka Václava Babinského. Letošní, trošku netradiční, vinobraní odstartovalo ve 14 hodin a jeho součástí byl i bohatý program,  a to i pro děti. V článku najdete fotogalerii z celé akce.


IMG 2533Pořadatelé pro děti připravili soutěž o nejlepší loupežnický kostým a mohly vyhrát zajímavé ceny, uvedla Monika Straková, která se v Domově stará o kulturu, má v gesci péči o dárce či získává finanční prostředky. I ta byla na akci v masce, a to paní Babinské.

Loupežník Václav Babinský je s Řepským klášterem (na jeho existenci navázal ve své činnosti dnešní Domov) úzce spjat, protože po své nápravě a po dvacetiletém pobytu ve vězení zde pracoval jako zahradník, však je také pohřben na řepském hřbitově.

Dobrovolnice Petra a PavlaNa akci jsme vyzpovídali též dobrovolnice, které zde zajišťovaly prodej věcí na podporu Domova.
Dobrovolnice Petra a Pavla uvedly, že práce pro Domov je doslova jejich srdcovou záležitostí. V této souvislosti rovněž zmínily, že vedle Vinobraní pořádá Domov také další akce, například vánoční trh a chtějí, aby všechny akce zaujaly veřejnost co možná nejvíce. Pavla zároveň ocenila lidské stránky matky představené – sestry Konzoláty a rovněž referovala o Domovu jako místu „genius loci“ či zmínila to, že Domov pořádá každou neděli jedinečné koncerty.

Samotní návštěvníci Vinobraní pak ocenili množství stánků s různorodým vínem. Malé kritice ale neušli stánkaři za to, že rozlévali víno do plastových kelímků, to prý pak pokazí degustační požitek z vína.

Akce domova můžete sledovat na našem webu nebo Facebooku

 Fotogalerie z Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského

Dále by Vás mohlo zajímat