aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Zličínský Jarmark nabídl vyžití pro děti i dospělé

Zličínský Jarmark nabídl vyžití pro děti i dospělé

Letošní zličínský Jarmark se konal v sobotu 24.9. a tentokrát se nesl v poklidném duchu. Ač začal s drobným zpožděním, za které mohla autonehoda jednoho z účinkujících souborů, dobré náladě prosluněného podzimního dne to ale neubralo. Podle dostupných informací se konal Jarmark již popatnácté v řadě. Na tradiční akci zavítala také starostka Zličína Marta Koropecká s tajemnicí Petrou Kubíkovou.

Na Jarmarku se objevila celá řada stánků s nejrůznějšími gastronomickými pochutinami, košíkářskými výrobky, keramikou a dalšími tradičními výrobky. S dobrotami pro vegetariány a vegany se představil například stánek RO delikatesy, který návštěvníkům nabídl bezlepkové potraviny či dobrůtky bez cukru a laktózy. Děti a přítomné pobavil žonglér na chůdách, divadélko Veselý Den či hudební vystoupení, kde se děti mohly aktivně zapojit a zahrát si s hlavními účinkujícími. A na akci nemohla též chybět prezentace uměleckých a designových předmětů z keramického ateliéru Hubart od výtvarnic Ivy Hubáčkové a Kláry Petrák.

Jarmark se ve Zličíně, a dříve v Sobíně, koná jako pokračování tradice zličínské Pouti. Její tradice sahá do dávné historie, kdy byl Zličín ještě samostatnou obcí. Pouť se konala vždy poslední den v srpnu, což ale MČ nepovažuje v dnešní době za nejlepší termín pro konání podobné akce, proto se datum konání Jarmarku přesunulo až na září.

Fotogalerie z Jarmarku

 

Označeno štítky Události Fotogalerie Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat