aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Den divadla ve Zličíně 2016

Den divadla ve Zičíně 2016

Vážení sousedé i nesousedé, s radostí Vás zveme již podruhé na zličínský divadelní festival, který se koná 5. listopadu 2016 ve zličínské hasičárně. Nabízíme divadelní kvalitu a věříme, že Vás pobavíme. 4 z uvedených představení jsou účastníky celostátních kol soutěžních divadelních přehlídek. Těšit se můžete opět i na profesionálního mima Vojtěcha Svobodu. Z naší široké nabídky si určitě vyberete. Proto PŘIJĎTE!!

 

 

Pod horou Atkorou9:30
Pod  horou Atkorou

Autorské představení souboru UŽVAK původně inspirované knihou spisovatelky  Renée Holler „Druidovo tajemství“

Příběh dobrodružný, lehce detektivní s prvky fantasy

Při jeho tvorbě jsme se ocitli v časech Keltů, druidů i lesních čarodějů, kdy život byl ještě plný kouzel a rituálů. Ve vsi pod horou Atkorou se však odehrává také příběh detektivní – to když se dětská parta rozhodne přijít na kloub podezřelým krádežím přímo ve vsi – aby je dospělí také jednou začali brát vážně. Děti ovšem v tu chvíli netuší, do čeho se to namočily. A jak to dopadne? Nechte se překvapit!!

Doporučeno divákům od 6 let, délka představení 45 minut    

Kudy chodí malý lev11:00
Kudy chodí malý lev

Poetickou i napínavou pohádku o dopívání malého lva podle stejnojmenné knihy Hany Doskočilové pro vás  zahraje soubor
VYdržte  PROsím MInutu  POtichu

Malý lev Sunar poznává SVĚT – to úžasné místo plné objevování a záhad.  A brzy zjistí, že život v africké savaně není tak jednoduchý.  Co všechno jej potká, než se z něj stane lví chlap?
Je to pohádka a taky není.  Příběhy s nebezpečím, zradou, přátelstvím a dospíváním neprožil jenom jeden malý pohádkový lev, ale nejspíš většina z nás. Představení, ve kterém chceme, aby si i dospělí našli to své.

Ocenění: V roce 2013 postup do celostátního kola 32. celostátní  přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti POPELKA -  Rakovník.

Doporučeno divákům od 4 let, délka představení 40 minut

Náš Pú14:00
Náš Pú

Možná až příliš mnoho deka medu
Vám zahraje hostující soubor ze Sobotky – Studium Šrámkova domu

Kdo by neznal onoho malého méďu a jeho kamarády! Populární příběh těžící z typologie lidských povah děti i dospělé potěší hravostí, s jakou jej pojali studenti ze Sobotky.

Ocenění: Postup do celostátního kola soutěžní divadelní přehlídky studentského divadla Mladá scéna

Doporučeno divákům od 8 let, délka představení 35 minut.
Nenechte si ujít!!

Pokračování příště15:30
Pokračování příště

S autorským příběhem tří školáků se podruhé představí soubor UŽVAK.

A o čem že to tedy je?

Tři školou povinní kamarádi jsou tak trochu průšviháři. Je to však parta nápaditá a od svých malérů z reálného světa ráda utíká k vytváření vlastního komiksu, kde všechny problémy vyřeší technicky vybavený superhrdina Antikus.   Se smyslem pro sebeironii pak své strasti přetavují  právě do námětů dalších komiksových dílů. Že z toho může být nakonec další malér? No…může!

Pokud Vás UŽVACI poprvé  (Pod horou Atkorou) chtěli vtáhnout do děje dramatičností příběhu, nyní Vás touží pobavit a rozesmát. A jak můžeme soudit z dosavadních vystoupení – docela se jim to daří ☺!

Ocenění:  Doporučení do širšího výběru pro celostátní kolo přehlídky Dětská scéna 2016 Pozvání k prestižnímu vystoupení na přehlídce  pro účastníky seminářů o tvořivé dramatice v Jičíně – září 2016

Doporučeno divákům od 6 let, délka představení 45 minut

 

Černošský pánbůh

17.30
Černošský pánbůh

Skvělou dramatizaci známých biblických příběhů Vám zahraje náš druhý hostující soubor – tentokrát pražský  - a to KUK - U - ŘICE z Prahy 3

Když se parta studentů bavila o nepříliš zábavné školní látce z literatury, netušila ještě, jak si všichni užijí při dramatizaci tohoto tématu už vůbec ne jak úžasné představení se z toho narodí. Vyzrálá pohybově, pěvecky i herecky obdařená parta pojala biblické příběhy v duchu černošských spirituálů. Královsky se baví jak herci, tak diváci přitom představení rozhodně nikoho neurazí. Inu není divu, že s ním KUK – U – ŘICE sbírá jedno ocenění za druhým!

Po letošním celostátním kole Dětské scény zabodovala i na Jiráskově Hronově a představení se chystá i k zahraniční reprezentaci.

A nyní je k vidění i tady ve Zličíně!!!
Tak neváhejte.

Doporučeno divákům od 8 let, délka představení 45 minut

Veronika19:30
Veronika

Den divadla završí další autorské vystoupení souboru DIPAČÁPI
Předlohou k němu se stal tentokrát sám život a jeden skutečný příběh

Veronika je dívka, která v životě nedostala mnoho šancí.  Postupně se učí hlavně proplouvat a vracet rány. Příběh je koncipován jako souhrn vzpomínek, které jí prolétnou hlavou, v ležení bezdomovců. Hra o důvěře v život a hodnotách, které vnímají nejvíce ti, kteří po nich touží, zasáhla na své krátké pouti již nejednoho diváka.

Ocenění: Postup do celostátního kola soutěžní přehlídky studentského divadla Mladá scéna 2016

Zde ocenění za volbu tématu a jeho zpracování

Herecké ocenění pro představitelku hlavní role Květu Hájkovou v krajském kole přehlídky a  pro Adélu Koupilovou, která byla oceněna za stejnou roli v kole celostátním.

Doporučeno pro diváky od 12 let, délka představení 50 minut.

Vstupné: 40 Kč na jedno představení, 100 Kč celodenní vstupné. Děti do 120 cm zdarma ☺

 

Bližší informace k místu konání a kontakty naleznete zde.

Pořádá Divadlo pro Zličín, z.s.

Dále by Vás mohlo zajímat