aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Globus rozdá základním školám 1,5 milionu korun, 100 tisíc dostane i ZŠ na Zličíně

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_000_1349.JPG

Obchodní řetězec Globus odstartoval soutěžní CSR projekt na podporu základních škol v Čechách a na Moravě. Mezi 15 škol z celkového počtu 873 škol, které se nachází v dojezdové vzdálenosti od hypermarketů Globus, rozdělil řetězec 1,5 milionu korun. Na každou ze škol tak připadla částka 100 tisíc korun. O tom, která škola tuto finanční výhru obdrží, rozhodovali zákazníci během nakupování, a to pomocí hlasovacích kuponů (účtenek). Jednou ze šťastných škol je také ZŠ na Zličíně v Nedašovské ulici. Školy peníze použijí na nákup didaktického a jiného vybavení, uvedl to server prekon.cz.

Vyhodnocení projektu s názvem „1.500.000 pro školy“ se uskutečnilo na konci září 2014. Podle mluvčí Globusu Pavly Hobíkové bylo záměrem řetězce propojit zákazníky se školami, kam dochází jejich děti a dát jim možnost ovlivnit v jistém smyslu jejich školní svět. A jak celá soutěž probíhala? Zákazníci obdrželi po nákupu s účtenkou také soutěžní kupón, který vhodili do připraveného boxu v informačním centru hypermarketu. Koeficient podle počtu žáků byl stanoven dle Hobíkové tak, aby mohly vyhrát i malé školy a v této souvislosti také dodala, že by chtěl Globus s podobnými projekty pokračovat i do budoucna.

Jednou z vítěžných škol je i Základní a mateřská škola na Zličíně v Nedašovské ulici 328, kam dochází 238 dětí. Paní ředitelka Kuhnová uvažuje o tom, že by za vyhrané peníze mohla škola dostavět zahradu k dvěma novým budovám mateřské školy; a část pěněz by mohla být dle jejích slov použita k nákupu herních prvků, různých didaktických pomůcek nebo k nákupu kopírky.

 Zdroj foto: Redakce (ilustrační foto)


Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat