aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Masopust v Hostivici proběhl v dobré atmosféře a za parádního počasí

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_masopust-hostivice-2017-2.JPG

V období masopustu mají tradičně maškary vše dovoleno a ani letos tomu nebylo jinak. Organizace byla perfektní, počasí vyšlo, medvěd moc nezlobil, takže celou akci si užili děti i dospělí.

Masopust letos v Hostivici proběhl v sobotu 25.2. Organizátor rodinné centrum zaHRÁTka připravil pro děti i dospělé řadu dílniček, her a bohatý doprovodný program. Na akci se podílela spousta dobrovolníků, a to převážně z řad obyvatel Hostivice. Vystoupila staročeská kapela Bakchus či loutkové divadlo ochotnického souboru Mako.

Děti si mohly na náměstí v připravených kreativních dílničkách vytvořit rozličné masky, namalovat obličej či měly možnost, společně s dospělými, vychutnat si některou z pečených dobrůtek. Masopustní průvod vyšel od městského úřadu, kde zástupce města tradičně předal letošním maškarám masopustní právo nad městem. Farář ve spojitosti s časem masopustu lidem připomněl, že v dnešní uspěchané době by se lidé měli na chvíli “zastavit” a věnovat svůj čas blízkým i se umět postit. Za příklad dal Ježíše, který se během čtyřiceti dnů připravoval na Velikonoce.

Průvod se poté vydal Cihlářskou ulicí k nedaleké sokolovně za doprovodu tradičních masek, jako byly kominík, smrtka, staré báby, medvěd, klibna a další. Zhruba v polovině průvodu se utrhl medvěd a úkolem dětí bylo jej chytit a přivést zpět. U sokolovny proběhla další z masopustních tradic, a to porážení a znovuoživení klibny.

Pak odstartoval uvnitř místní sokolovny samotný program. Byl zde připraven karneval pro děti, zahrála středověká kapela Bakchus, proběhla soutěž v pojídání koblih, tombola, ochotnický soubor Mako připravil pro děti loutkové divadlo a na závěr byl masopust zakončen pochováním “Basy”. Součástí programu byly také tance, do kterých se mohl zapojit každý. Macarena nebo song od PSY rozhýbaly celou sokolovnu. Středověká kapela Bakchus zahrála k tanci nejen dětem a dospělým, ale též medvědovi, který tradičně nemůže odmítnou tanec žádné z dívek.

Velké poděkování patří také městu Hostivice, které poskytlo na akci dotaci, a v neposlední řadě je třeba vyzdvihnout i skvělý výkon moderátora a jeho pomocnice, kteří provázeli celou akcí v sokolovně.

Pod fotogalerií naleznete i amatérské video zachycující atmosféru v sokolovně.

Fotogalerie

Video

Dále by Vás mohlo zajímat