aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Druhého kola Pražského MTB poháru se zúčastnily asi čtyři stovky závodníků

Druhého kola Pražského MTB poháru se zúčastnily asi čtyři stovky závodníků

Na Zličíně se konalo v neděli 9.4.2017 druhé kolo Pražského MTB poháru. Za slunného jarního počasí si jezdci mohli otestovat své schopnosti před blížícími se závody Strabag Českého poháru horských kol v olympijském cross country v Kutné Hoře a Praze Řepích. Na akci se sešly asi čtyři stovky závodníků, v dětské kategorii jich odstartovalo 250. Zlicin.info Vám přináší v rámci článku obsáhlou fotogalerii.

V mužské elitní kategorii byl nejrychlejší Jakub Kavalír (KC Kutná Hora), druhý dojel Lukáš Kobes (Symbio+ BMC) a bronzovou příčku vybojoval favorizovaný Kristián Hynek (Topeak-Ergon Racing Team).

V kategorii žen zvítězila Karla Štěpánová (N1 Team) před druhou Jitkou Škarnitzlovou ze stáje Česká pojišťovna – Accolade. Třetí skončila Adéla Šafářová, která hájila barvy Nutrend Specialized Racing.

Dnešní den mě překvapil, účast byla hodně velká, možná největší, co zatím Zličín zažil za uplynulé čtyři ročníky, co Pražský MTB pohár ve Zličíně pořádáme. Mám velkou radost z obrovské účasti dětí, protože děti jsou budoucnost.” uvedl jeden z předních organizátorů z cyklistického klubu Calabrone Martin Jarouš. Podle jeho slov naštěstí nedošlo k žádným vážným zraněním.

Letos to bylo takové hektické, protože nebylo moc času díky tomu, že se přesouvaly termíny. Příprava trvala asi týden a pracovali jsme na tom intenzivně s celým týmem Cycling clubu Calabrone, pomáhali nám také kamarádi a známí. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo nám s přípravou pomáhali, bez nich bych to nezvládnul.” osvětlil pozadí příprav Martin Jarouš.

Dnešní závod byl opravdu velký a počasí vyšlo skvěle. Na závod se přijel podívat i Ondřej Cink, který ale nezávodil. Závodu se zúčastnil Kristián Hynek, náš nejlepší maratonista , který letos odjel jeden z nejtěžších závodů vůbec Cape Epic v Jihoafrické Republice. Byl celkově třetí v kategorii Muži Elite/Open.” okomentoval závod vítěz kategorie Masters 1 Jiří Chyba.

Třetí kolo Pražského MTB poháru 2017 se pojede v neděli 30. dubna v Beckově.

Na kompletní výsledky se můžete podívat ZDE. Rozsáhlejší fotogalerii naleznete na našem Facebooku.

Označeno štítky Události Fotogalerie Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat