aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Zličínská letní slavnost se nesla ve znamení 110. výročí existence SDH Zličín

Zličínská letní slavnost se nesla ve znamení 110. výročí existence SDH Zličín

Naposled jsme se vydali v sobotu do zličínského parku Na prameništi, kde se konala tradiční Zličínská letní slavnost. Letos byla ve znamení 110. výročí existence SDH Zličín. Za horkého počasí všechny návštěvníky přivítala starostka Zličína Marta Koropecká, která vedle zličínských strážců ohně ve své řeči ocenila také ty, kteří se účastnili akce proti záměru firmy Benefit Development. Ta zde chtěla postavit krematorium pro zvířata. Tento, pro mnohé kontroverzní, projekt se ale nakonec naštěstí realizovat nebude.

Zličínští hasiči se v sobotu dočkali zaslouženého ocenění a to v podobě medaile, kterou jim slavnostně předal starosta městského sdružení hasičů hlavního města Prahy Martin Wagner. Ten jim tímto poděkoval za dlouholetou a záslužnou práci.

Níže v článku naleznete  video a   fotogalerii

Po 14 hodině proběhla Školní akademie, při které se představily taneční a umělecké kroužky místní ZŠ, MŠ a MŠ Bublinky. Louka se najednou proměnila v taneční parket, když se nejmenší účastníci a účastnice vlnili například jako čiperné vosy nebo se proměnili v diskotékové showmany. Nechyběly ani mažoretky či hbití tarzanové v džungli.

Na slavnostech si děti mohly také zasoutěžit o zajímavé ceny, cílem bylo splnit všechny úkoly u soutěžních stánků. Během odpoledne si pak všichni mohli prohlédnout současnou i historickou hasičskou techniku. Byla k vidění například historická stříkačka, kdy podobnou se hasil požár Národního divadla ke konci devatenáctého století. Jen pro Vaši představu, takovou stříkačku (čerpadlo) muselo obsluhovat šest až osm dospělých mužů, kteří pumpovali pákou z obou stran.

Nejmenší hasiči pobavili přítomné, když ukázali svou rychlost v požárním sportu, však jim to také náramně šlo. Dospělí hasiči pak předvedli i další dovednosti, ať už se jednalo o ukázky lezců nebo jak uhasit vzplanutý kuchyňský olej. V podvečer se pak děti mohly za velkého jásotu “zchladit” v hasičské pěně, která se na ně vyvalila z hasičského igelitového rukávu. Pro mnohé z nich to byl opravdu jedinečný zážitek, když se mohly tak dlouho rochnit v bílé záplavě pěny a na chvíli tak zapomenout na okolní svět. Chcete se s námi vžít do atmosféry letošních Zličínských letních slavností? Stačí se podívat na naše video.

 Video

   Fotogalerie

Dále by Vás mohlo zajímat