aktualizováno 9:51 PM CEST, Oct 24, 2018296

Na Zličíně by měl vyrůst nový parkovací dům pro 1500 až 2000 aut

Na Zličíně by měl vyrůst nový parkovací dům s kapacitou pro 1500 až 2000 aut. Usnesení o jeho stavbě schválila městská rada. Plánované parkoviště nedaleko metra Zličín by mohlo být v provozu od roku 2019. Půjde nejméně o šestinásobné navýšení nynější parkovací kapacity. Informoval o tom server ČT24.cz.

V současné době pojme P+R parkoviště na Zličíně pouze necelých 150 vozidel a dalších pár desítek parkovacích míst se nachází v Nových Butovicích a Radotíně. Již delší dobu musí, nejen dojíždějící, řidiči řešit situaci, kdy není kam zaparkovat, protože kapacita parkovišť P+R na západním okraji Prahy je zcela nedostačující.

Podle informací serveru ČT 24 jsou na stole dvě varianty podoby plánovaného zličínského parkoviště. První varianta počítá s tím, že by v parkovacím domě našlo místo až 2000 osobních vozidel. Druhá varianta pak zahrnuje i možnost parkovacích míst pro autobusy. Konkrétně by se jednalo o 60 až 100 autobusů, osobních aut by se vešlo 1500. V souvislosti se vznikem nového parkovacího domu by se změnilo i dopravní řešení v okolí stanice metra Zličín. Zřejmě by se postavily nové komunikace a rozšířily ty stávající, včetně dvou mostů.

Označeno štítky Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat