aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Magistrát plánuje odkup přírodně cenných ploch

Magistrát plánuje odkup přírodně cenných ploch

V současné době připravuje Magistrát hlavního města Prahy výkup pozemků ve Zličíně a Sobíně, konkrétně se jedná o vodní nádrž Hliník ve Zličíně či o pozemky pro územní systém ekologické stability v Sobíně a Zličíně. Informovaly o tom servery nase-voda.cz či Blesk.cz.

Magistrát tak pokračuje v trendu rozšiřování zeleně a vodních ploch, a to v rámci strategie adaptace města na klimatickou změnu, kterou v červenci schválila rada hlavního města. Za uplynulý rok pražský magistrát odkoupil pozemky například v Divoké Šárce, dvě vodní plochy v přírodní památce Lítožnice, část přírodní památky Opatřilka - Červený lom, Milíčovský rybník v přírodní památce Milíčovský les.

Strategie adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu je první krok v přípravě města na probíhající změnu klimatu, kdy se negativní důsledky této změny projevují v městském prostředí ještě více než v otevřené krajině. Více informací naleznete například na serveru Praha.eu.

Vodní nádrž Hliník se nachází na rozhraní mezi MČ Zličín a Řepy (vedle zastávky vlaku Praha-Zličín) a jedná se o zatopený lom, kde se přibližně do roku 1942 těžil materiál pro přilehlou cihelnu. Traduje se, že zde hloubka dosahovala až 60 metrů a na dně by mohl být zatopený těžařský vláček. Podle některých zpráv byl lom z velké části zasypán při výstavbě metra a pražských sídlišť a dnes zde amatérští potápěči naměřili hloubku pouze 2-4 metry.

Označeno štítky Zajímavosti Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat