aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Jarmark ve Zličíně: První vydařený ročník? Téměř

Jarmark ve Zličíně: První vydařený ročník? Téměř

Letošní Jarmark ve zličínském parku Na Prameništi by se téměř dal označit za první opravdu vydařený. V sobotu 23.9. si akci děti i rodiče jistě užili, ale ne tak někteří stánkaři. Organizace bohužel pokulhává.

Akce se od počátku ujal moderátor z Českého rozhlasu Luděk Hubáček a jeho profesionální přístup, společně s dobrým počasím a náladou místních lidí i některých ze sousedních městských částí, dodal letošnímu ročníku Jarmarku ten správný “drive”. Také mateřské centrum Studánka a některé externí organizace zde připravily celou řadu zábavných stánků, kde děti mohly soutěžit o ceny. Na tradičním Jarmarku samozřejmě nechyběla nabídka stánků s pestrou škálou řemeslných výrobků, kreativních služeb, dobrůtek a jiného občerstvení.

Níže v článku naleznete   video a   fotogalerii z akce.

Zhruba v druhé polovině akce vystoupilo na hlavním pódiu loutkové divadlo LokVar s pohádkou Český Honza. Děj byl zpestřený tím, že jej mohly samotné děti přímo ovlivňovat hlasováním. Tak říkajíc interaktivní :-) Řada hudebně-pohybových soutěží pod taktovkou Luďka Hubáčka dovedla akci do zdárného konce.

Organizačně je ale stále co zlepšovat. Akce byla hlavním organizátorem Petrou Kubíkovou z úřadu MČ Praha-Zličín pojata jako tradiční jarmark a některým stánkařům nebylo umožněno k zastřešení a rozmístění prvků použít takzvané party stany, a tak zůstali odkázáni na velmi improvizované zázemí. Party stany zde přitom nakonec jiní stánkaři použili a nikomu to nevadilo. Tento organizační zmatek v očích některých účastníků z řad stánkařů i návštěvníků byl zcela zbytečným nedostatkem. Díky nepříliš dobrému renomé akce z minulých let i chabé propagaci ze strany organizátora, tak někteří svou účast předem vyhodnotili jako zbytečnou. Pro inspiraci přitom organizátor nemusí chodit daleko, sousední Řepy i Hostivice by mohly jít dobrým příkladem. Na kameru jsme vyjádření od organizátora nedostali.

I tak ale za letošním Jarmarkem ve Zličíně zůstává punc vydařené akce tohoto typu a zbývá jen doufat, že v příštím ročníku se organizátor vyvaruje zbytečných chyb.

Fotogalerie

Video

Dále by Vás mohlo zajímat