aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Lampionový průvod na Zličíně zakončila parádní ohnivá show

Lampionový průvod na Zličíně zakončila parádní ohnivá show

SDH Zličín ve spolupráci se ZŠ a MŠ Zličín i letos uspořádali tradiční Lampionový průvod, který se uskutečnil 7.11. od 17 hodin. Účast byla hojná a na konci čekala na účastníky průvodu ohnivá show.

První účastníci se začali scházet u areálu školy krátce po půl páté. Mnozí využili možnosti zakoupit si různé svítící pomůcky, jako rohy, meče či tyčky, přímo na startu. Ještě před startem průvodu se setmělo a lampiony se rozzářily.

Úderem 17 hodiny se průvod vydal ulicí Nedašovská k autobusové zastávce Sídliště Zličín, kde na bezpečnost na přechodu dohlížela městská policie. Další trasa byla vedena vedlejšími uličkami až k nově vybudované mateřské školce a mateřskému centru, kde průvod vítaly dvě osvětlené dýňové hlavy.

U hasičárny bylo vybudováno stanoviště s dárkem pro malé účastníky. Plyšové hračky měly u dětí obrovský úspěch. Není proto divu, že se velká část průvodu u stanoviště zdržela.

Na přechodu u autobusové zastávky Halenkovská opět na bezpečnost dohlížela MP. Průvod se tak mohl bezpečně dostat do cíle, který byl v parku Na Prameništi. Po chvilce čekání, než se průvod sešel, přivítala účastníky velkolepá ohnivá show. Po skončení show účastníci obdařili vystupující potleskem.

Průvod se přibližně v půl sedmé rozešel. Ti vytrvalejší uvítali občerstvení ve formě párku s chlebem a šálku teplého čaje, které se podávalo v areálu školy Nedašovská.

Dále by Vás mohlo zajímat