aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Jak bude vypadat Hostivice za 40 let? Odpověď přinese výtvarně-literární soutěž

Jak bude vypadat Hostivice za 40 let? Odpověď přinese výtvarně-literární soutěž

Sdružení občanů HOme – Hostivice město vyhlašuje veřejnou výtvarně-literární soutěž s názvem: Jak bude vypadat Hostivice za 40 let, tedy v roce 2058. Práce by měly být referencí o tom, jaké město by chtěli občané a především děti mít a o jakém městě sní. Tyto sny a vize obyvatel by pak měly naplnit nově vznikající územní plán.

Soutěžit se bude hned v několika kategoriích, a to: A) děti do cca 6 let (mateřské školy), B) děti do cca 11 let (první stupeň základní školy), C) mládež do 15 let a D) studenti středních škol a veřejnost do 100+ let. Pro první dvě kategorie (mladší děti) bude možné přihlásit i skupinové práce pěti a více dětí.

Každý obraz by měl být doplněn textem vztahujícím se k námětu. Styl literárního útvaru je volný. Vítány jsou popis, úvaha, báseň či příběh. Hodnotící komise vybere z odevzdaných prací tři vítězné v každé kategorii a hodnotit se bude zejména originalita nápadu a také způsob provedení. Minimální formát výkresů je A3, maximální A0. Maximální formát literárního útvaru je jedna A4. Soutěžní práce bude možné odevzdávat na recepci v Sokolovně a žáci ZŠ Hostivice u vedoucí družiny Jitky Hákové.

Termín pro odevzdání prací je 19. leden 2018. Na vítěze každé z kategorií čekají zajímavé odměny.  Vernisáž nejlepších prací pak proběhne 8. února 2018 v Zámecké galerii. Více informací najdou zájemci na webových stránkách HOme – Hostivice.

Dále by Vás mohlo zajímat