aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Svatomartinský průvod v pražských Řepích. Mírný déšť účastníky neodradil

Svatomartinský průvod v pražských Řepích. Mírný déšť účastníky neodradil

Tradiční Svatomartinský lampionový průvod se zastávkou u kostela Svatého Martina, kde byla pro účastníky připravena muzikálová scéna, završil velkolepý ohňostroj na louce před radnicí. Průvod se uskutečnil 11.11. od 17 hodin.


Mohlo by se zdát, že kvůli nepříznivému počasí mnoho občanů nepřijde. Opak byl však pravdou. První účastníci se začali scházet krátce po půl páté u kostela Svaté Rodiny, kde se mohli schovat před deštěm. Zde také proběhlo krátké povídání o Svatém Martinovi.

Níže v článku naleznete   video a   fotogalerii z akce.

Následoval příjezd Svatého Martina na koni a průvod s rozzářenými lampiony se vydal ulicí Žalanského ke kostelu Svatého Martina, kde byla připravena muzikálová scéna. Bohužel, ozvučení scény nebylo dostatečné, proto někteří neslyšeli projev starostky Jitky Synkové dostatečně, stejně tak jako vystupujících.

Po skončení vystoupení se průvod vydal dále ulicí Žalanského a cíl byl na louce před radnicí. Zde bylo pro účastníky připraveno občerstvení. Mnozí z nich uvítali horký nápoj i něco malého k zakousnutí.

Krátce po šesté hodině se pod dohledem dobrovolných hasičů nad hlavami účastníků rozzářil velkolepý ohňostroj, letos vylepšený o „atomový hřib“.

Během průvodu byla ulice Žalanského z velké části uzavřena, a to pro automobilovou i autobusovou dopravu a o bezpečnost průvodu se starala policie.

Autor článku: Andrea Pozníčková, redakčně upraveno
Autor videa: Filip Rederix Veselý
Autor fotogalerie: František Fridrich

Dále by Vás mohlo zajímat