aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Radnice ve Zličíně a Řepích obdrží miliony pro dobrovolné hasiče

Radnice ve Zličíně a Řepích obdrží miliony pro dobrovolné hasiče

Radnice Zličína a Řep obdrží od pražského magistrátu účelovou dotaci pro jednotky sboru dobrovolných hasičů (SDH). Finanční injekce souvisí s již schválenou koncepcí rekonstrukce hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH.

MČ Praha-Zličín by měla obdržet 7,5 milionu korun (částka ještě není konečná), ze kterých bude financována hasičská cisterna CAS 30 a výstavba nové hasičské zbrojnice. MČ Praha-Řepy by měla obdržet 7,5 milionu korun na nákup nové hasičské cisterny Tatra řady 7.

O přidělení účelových dotací rozhodli ve čtvrtek 22. února pražští zastupitelé. Server Pražský Patriot v této souvislosti uvedl, že tato koncepce byla schválena již před dvěma lety. V rámci ní byla loňský podzim v rozpočtu hlavního města Prahy  vytvořena a schválena i finanční rezerva, aby mohla být tato koncepce realizována.

Dobrovolní hasiči ve Zličíně také koncem minulého roku obdrželi finanční příspěvek od nadace Agrofert. Díky němu mohli hasiči zakoupit 11 nových přileb Gallet F1 SF včetně držáků na svítilny, na další dvě přilby přispěla městská část Praha Zličín.

Dále by Vás mohlo zajímat