aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339

Úvodní závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 se těšil rekordní účasti bezmála tří set závodníků

Bike Park Zličín se v sobotu 24.3. stal místem konání úvodního závodu TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se těšil účasti bezmála tří set závodníků z celé České republiky. Počasí se také vydařilo.

Ač se několik dní před startem zdálo, že trať bude pokrytá sněhem a ledem, tak se počasí umoudřilo a sníh začal tát.

Fotogalerie níže v článku

Celým dnem návštěvníky i závodníky provázel moderátor Michal Berka, který také odstartoval první kategorii, kterou byla skupina nejmenších na odrážedlech. Ač do cíle nedorazili všichni závodníci, i tak jim patřilo velké uznání a odměna za účast, která jim vykompenzovala prožité karamboly. Druhou startující skupinou byly děti ve věku 3-4 roky, které již startovaly na dětských kolech. Dalšími startujícími kategoriemi byli dívky a chlapci ve věku 5-6 let. Tito závodníci jeli dvě kola. Trať měli označenou pejskem, stejně tak své startovací číslo. A kdyby i tak někdo nevěděl, kudy kam, první kolo si se závodníky jako předvoj zajel v oranžové vestě a na elektrokole i hlavní organizátor Martin Jarouš z Calabrone Cycling Clubu, který takto doprovázel všechny kategorie.

V kategorii dívky a chlapci ve věku 7-8 let již závodníci zajížděli jedno kolo trochu těžší trati. V obou kategoriích rozhodovaly setiny vteřiny a v cíli to bylo doslova “kolo na kolo”. Vzhledem k velmi nabitému startovacímu poli došlo krátce po startu k několika menším kolizím. Dvě kola stejné trati si zajeli dívky a chlapci ve věku 9-10 let. Opět velmi nabité startovní pole se postaralo o několik menších nehod, stejně tak jako místy rozblácená trať, která vznikla v důsledku tání zbytků sněhu. Ale i s tímto si závodníci bravurně poradili. Závodníci v těchto kategoriích měli startovací čísla i trať označeny smajlíkem. V doposud zmiňovaných kategoriích došlo podle hlavního organizátora Martina Jarouše k velkému nárůstu počtu přihlášených účastníků.

V kategoriích žákyně I, žáci I, žákyně II a žáci II se účastnilo více dětí, než tomu bylo na Českém poháru, což poukazuje na fakt, že obliba Pražského MTB Poháru je každý rok větší. V kategorii muži ELITE/OPEN startoval také účastník Olympijských her v Londýně (2012) a v Riu (2016) Jan Škarnitzl, který tuto kategorii za klub SRAM MITAS TREK team vyhrál. Mezi diváky jsme mohli spatřit také paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka.

Velké díky tak patří všem, kteří pomáhali trať do startu připravit a také SDH Zličín, kteří organizovali nejen bezpečnost přilehlého přejezdu a přehlednost při parkování, ale také zajistili účastníkům závodu umytí jejich kol.

Kompletní výsledky naleznete na oficiálních stránkách Pražského MTB poháru www.prahamtb.cz

Dále by Vás mohlo zajímat