aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Úvodní závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 se těšil rekordní účasti bezmála tří set závodníků

Úvodní závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 se těšil rekordní účasti bezmála tří set závodníků

Bike Park Zličín se v sobotu 24.3. stal místem konání úvodního závodu TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se těšil účasti bezmála tří set závodníků z celé České republiky. Počasí se také vydařilo.

Ač se několik dní před startem zdálo, že trať bude pokrytá sněhem a ledem, tak se počasí umoudřilo a sníh začal tát.

Fotogalerie níže v článku

Celým dnem návštěvníky i závodníky provázel moderátor Michal Berka, který také odstartoval první kategorii, kterou byla skupina nejmenších na odrážedlech. Ač do cíle nedorazili všichni závodníci, i tak jim patřilo velké uznání a odměna za účast, která jim vykompenzovala prožité karamboly. Druhou startující skupinou byly děti ve věku 3-4 roky, které již startovaly na dětských kolech. Dalšími startujícími kategoriemi byli dívky a chlapci ve věku 5-6 let. Tito závodníci jeli dvě kola. Trať měli označenou pejskem, stejně tak své startovací číslo. A kdyby i tak někdo nevěděl, kudy kam, první kolo si se závodníky jako předvoj zajel v oranžové vestě a na elektrokole i hlavní organizátor Martin Jarouš z Calabrone Cycling Clubu, který takto doprovázel všechny kategorie.

V kategorii dívky a chlapci ve věku 7-8 let již závodníci zajížděli jedno kolo trochu těžší trati. V obou kategoriích rozhodovaly setiny vteřiny a v cíli to bylo doslova “kolo na kolo”. Vzhledem k velmi nabitému startovacímu poli došlo krátce po startu k několika menším kolizím. Dvě kola stejné trati si zajeli dívky a chlapci ve věku 9-10 let. Opět velmi nabité startovní pole se postaralo o několik menších nehod, stejně tak jako místy rozblácená trať, která vznikla v důsledku tání zbytků sněhu. Ale i s tímto si závodníci bravurně poradili. Závodníci v těchto kategoriích měli startovací čísla i trať označeny smajlíkem. V doposud zmiňovaných kategoriích došlo podle hlavního organizátora Martina Jarouše k velkému nárůstu počtu přihlášených účastníků.

V kategoriích žákyně I, žáci I, žákyně II a žáci II se účastnilo více dětí, než tomu bylo na Českém poháru, což poukazuje na fakt, že obliba Pražského MTB Poháru je každý rok větší. V kategorii muži ELITE/OPEN startoval také účastník Olympijských her v Londýně (2012) a v Riu (2016) Jan Škarnitzl, který tuto kategorii za klub SRAM MITAS TREK team vyhrál. Mezi diváky jsme mohli spatřit také paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka.

Velké díky tak patří všem, kteří pomáhali trať do startu připravit a také SDH Zličín, kteří organizovali nejen bezpečnost přilehlého přejezdu a přehlednost při parkování, ale také zajistili účastníkům závodu umytí jejich kol.

Kompletní výsledky naleznete na oficiálních stránkách Pražského MTB poháru www.prahamtb.cz

Označeno štítky Události Fotogalerie Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat