aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

VAFO chce novou výrobní linku. Plazmová čistička bude v provozu během několika týdnů

VAFO chce novou výrobní linku. Plazmová čistička bude v provozu během několika týdnů

Firma VAFO instalovala na konci února technologii studené plazmy k již dvěma fungujícím dvoustupňovým čištěním, jimiž jsou biologické vodní pračky vzduchu a gelové filtry. Testovací provoz bude trvat ještě pár týdnů.

Na konci února jsme dokončili instalaci zařízení a aktuálně pracujeme na sladění nové technologie studené plazmy s již fungujícím dvoustupňovým čištěním (biologické vodní pračky vzduchu a gelové filtry). Testovací provoz bude trvat odhadem ještě pár týdnů. V tomto období budeme pracovat na nastavení, které přinese maximální účinek všech třech technologií, do kterých jsme investovali desítky milionů nad rámec našich zákonných povinností“, uvedl Martin Šámal, marketingový ředitel firmy Vafo.

Nová výrobní linka?

Firma VAFO má v současné době dvě výrobní linky, přičemž jedna z nich je používána pouze jako záložní pro případ poruchy. Firma začala používat ve výrobcích větší podíl živočišné složky, čímž došlo ke snížení výroby (delší čas výroby). Z tohoto důvodu se firma rozhodla rekonstruovat a modernizovat starou výrobní linku a instalovat ještě jednu, novou. Nová výrobní linka by měla vyprodukovat 115,2 tuny výrobku za den. Informace o žádosti jsou dostupné na úřední desce Středočeského kraje pod číslem jednacím 039000/2018/KUSK.

Rozsáhlejší vyjádření firma slíbila na konec dubna.

Označeno štítky Události Řepy Hostivice Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat