aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Magistrát udělil čarodějnicím v Praze milost. Ve Zličíně, Řepích i Hostivici bylo i tak dost čarodějno

Magistrát udělil čarodějnicím v Praze milost. Ve Zličíně, Řepích i Hostivici bylo i tak dost čarodějno

Kvůli nařízení magistrátu se v Praze musela filipojakubská noc obejít bez pálení velkých ohňů. I tak si mnozí účastníci den 30.4. užili. Přinášíme vám článek z (ne)pálení čarodějnic ve Zličíně, Řepích a Hostivici.

Bohatý program pro děti a stavění máje na Zličíně

Čarodějnice na Zličíně se konaly 30.4. od 16 hodin za hasičskou zbrojnicí. K vidění byl bohatý program pro děti. Děti si zde mohly vyzkoušet stříkání hadici či trefování proudem vody do plechovek. Hasiči představili svůj vozový park. Krátce před 18 hodinou byly vyhlášeny nejlepší kostýmy čarodějnic a hasiči se připravovali ke stavění májky.

Bezpečně ohraničený prostor při stavění májky se během několika minut zaplnil diváky. Ti pak podporovali odpočítáváním hasiče při jejím vyzvednutí. Po vztyčení májky a bouřlivém potlesku se všichni odebrali zpět za hasičárnu, aby si poslechli kapelu Klamovka pod vedením Romana Krásy. I zde zůstala čarodějnice sedící na hranici ušetřena a hranice byla rozebrána.

Čarodějnice v Řepích se nesly v duchu soutěží a opékání špekáčků

Krátce po 16 hodině byly zahájeny soutěže o nejhezčí čarodějnickou masku v kategoriích předškolních a školních dětí. Místostarosta Martin Marek také oznámil, že kvůli nařízení MHMP není možné zapálit hranici. Aby si účastníci mohli opéct špekáčky, byly k dispozici tři malé ohníčky, u nichž stál vždy jeden hasič.

Krátce po 18 hodině zazpívala skupina KRANZ revival a VOTCHI. Po setmění si přítomní užili světelnou show. Po celou dobu akce bylo k dispozici občerstvení.

V Hostivici u Břevského rybníka vyměnili košťata za hrábě

Netradičního pojetí čarodějnic se chopili v organizaci HOme - Hostivice město. Uspořádali akci pálení klestí a nepořádku v okolí Břevského rybníka. Ani zde nechybělo tradiční opékání špekáčků. Čarodějnici s koštětem byste tady ale nenašli, ale zato spoustu obětavých lidí, kteří pomáhali uklízet a snášet klestí na hromadu.

Dále by Vás mohlo zajímat