aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Dětská pouť, letní slavnost nebo oslava dětí a Česka. Takto se slavil Den dětí u nás.

Dětská pouť, letní slavnost nebo oslava dětí a Česka. Takto se slavil Den dětí u nás.

Jako každý rok, tak i letos bylo z čeho vybírat. Jedno ale měly tyto akce společné - oslavu Dne dětí.

Krátce po 14 hodině odstartovala v zahradě domova sv. Karla Boromejského v Řepích dětská pouť. Zahájena byla vystoupením žen z ženské věznice. Představení se jmenovalo Z pohádky do pohádky. Vidět jsme mohli například úryvky z pohádek Křemílek a Vochomůrka, Princezna ze mlejna, Shrek a další. Po skončení představení byly pro děti připraveny jednotlivé soutěže (domino, chytání ryb, skákání v pytli, really Řepy a mnoho dalších). Děti si z každé soutěže odnesly papírové penízky, které si schovávaly a za tyto si posléze mohly “koupit” odměnu jako plyšáky, puzzle, míče, knížky a jiné.

Nutno podotknout, že se jednalo o velmi povedenou akci a velké díky patří všem organizátorům, především Domovu sv. Karla Boromejského, v jejichž zahradách se celá akce konala.

fotogalerie na konci článku

Letní zličínská slavnost začala taktéž ve 14 hodin v parku Na Prameništi. Slavnost byla tentokrát laděná do námořnických barev i tématiky. Vystoupily zde děti ze ZŠ a od 18 hodiny kapela Vintage Wine. Těšit jste se mohli na diskotéku a animační programy. Děti si zde mohly zasoutěžit například v trefování proudem vody do předmětů, lovení ryb a mnoho dalších.

V sokolovně v Hostivici začaly oslavy ve 13:30. I zde byl pro děti připraven bohatý program - stanoviště zaměřená na zajímavosti a tradice jednotlivých částí Česka, osobností a tradičních výrobků. V 17:30 bylo zahájeno divadelní představení Krysáci a ztracený Ludvík.

Označeno štítky Události Řepy

Dále by Vás mohlo zajímat