aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Den divadla počtvrté

Den divadla počtvrté

Po týdnech příprav a očekávání je to najednou tady. A ufrnkne to pokaždé velice rychle.

4. zličínský Den divadla byl… slunečný, hojně navštívený a velmi příjemný. Jedinou vadu na kráse představoval… prostorová podměrečnost; Na některá představení šlo jen opravdu velmi těžko nacpat všechny zájemce a důstojně je usadit. A to jsme prosím umístili do prostoru 74 velkých židlí, 8 malých židliček a  jednu lavičku, na niž se v nejkritičtějších okamžicích sesedlo 12 (!) mrňousků. Zbytek pak seděl na karimatkách na zemi (asi 9 dalších mladších diváků). Netřeba dodávat, že někteří z nejmladších seděli rodičům na klíně, nebo se vešli po dvou na židli. A ještě někteří další bohužel stáli ☹. Ať počítám, jak počítám, tu stovku jsme tentokrát překonali – jen nevím přesně o kolik. Volněji (rozhodně ne prázdno ani poloprázdno) pak bylo až na poslední dvě večerní představení, kde počet diváků „pouze“ překročil šedesátku.

 Fotogalerie níže v článku

Ze zličínských souborů se předvedlo široké věkové spektrum od těch TÉMĚŘ nejmladších  - JOLYMESKA  (Kdo je nejsilnější) a MEDVĚD HEVLÍK, (O rytířích kulatého stolu a ukradeném slunci) přes MAŠ MYŠ  (Ema a kouzelná kniha) a ještě starší UŽVAK (Pokračování příště a Qquag) až k čerstvě dospělým DIPAČÁPŮM  (Lidé z Koberce) a ještě dospělejšímu VY PRO MI PU  (Kudy chodí malý lev) – celkem zahrály 7 představení.

Domácí soubory doplňovali 2 hosté: úspěšný dětský soubor z nedalekého Třebotova (K neuvěření) a také opět skvělý originální loutkář s kytarou Ruda Hancvencl.  Jeho Robinson spolehlivě rozřehtával celou hasičárnu - mrňousky, školáky, dospívající i dospělé – po celou dobu představení.

Věřím, že našim divákům s námi bylo dobře; dokonce natolik dobře, že se s námi třeba budou chtít potkat co nejdříve zas ☺!

Dále by Vás mohlo zajímat