aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Expremiér Nečas si byt na Zličíně pouze pronajal

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_udalosti_Petr_Nečas.jpg

Kouzlo Zličína a hezkého bydlení v této lokalitě zřejmě ohromilo také expremiéra Petra Nečase, který údajně zamýšlel na začátku loňského roku zakoupit stometrový byt s velkou terasou v sedmém patře rezidenčního objektu v ulici Na Radosti. Byt ale podle informací serveru Lidovky.cz patří soukromé firmě a ta ho Nečasovi pouze pronajímá. Informovaly o tom servery Lidovky.cz, Parlamentní listy.cz či Eurozprávy.cz.

Server Lidovky v této souvislosti uvedl, že Petr Nečas o bytu mluvil už v lednu 2013, kdy přiznal, že žije v odloučení se svou první manželkou Radkou. Zamýšlená investice se prý stala častým tématem v komunikaci Petra Nečase a jeho současné ženy Jany Nečasové Nagyové (vyplývá to údajně z policejních odposlechů a spisů). Nakonec ho na jaře téhož roku koupila společnost Spectrum Reality amerického právníka Thomase Samiia. Nečasovi jsou tedy jen nájemníci tohoto bytu. Podle Lidovek ale mezi aktivitami Samiiho a Nečasem nelze najít přímou spojitost. Se státní správou ale podle serveru Lidovky realitní podnikatel obchodoval. Jako příklad uvádí situaci, kdy firma koupila od vydavatelství dům Economia dům na Letné za 140 milionů korun a velmi brzy nato jej prodala státu za více než dvojnásobek. Bývalý premiér se k dotazům médií nechce vyjadřovat. K danému bytu pouze v SMS zprávě uvedl, že jej má prý přes realitní kancelář a platí za něj komerční nemalý nájem. Je pravdou, že Nečas, který z politiky zcela odešel, má jako soukromá osoba právo na ochranu svého soukromí. Otázky dle médií ale vyvolává například současné policejní vyšetřování původu majetku Nečasové Nagyové, která bývala šéfkou Úřadu vlády v době, kdy byl českým premiérem právě Nečas.

Zdroj foto: WIKIMEDIA COMMONS (WIKIMEDIA.ORG), expremiér Petr Nečas (ilustrační foto), user/autor: Valsts kanceleja/ State Chancellery from Riga, Latvija 


Označeno štítky Události

Dále by Vás mohlo zajímat