Ateliér Hubart

je součástí zličínské historie třicet let, dlouhou dobu tvořil v tichosti za starými zdmi původní kovárny u návesního rybníka.

Od roku 2015 se pravidelně 17. den v měsíci otevírá brána pro přátele a zájemce o keramickou tvorbu, která má svoji osobitou tvář a fanoušky po celé republice. Ateliér se prezentuje kromě autorských výstav pravidelně v květnu a září na Berounských keramických trzích (1. místo v soutěži Keramika v kuchyni v r. 2001) a v listopadu na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Tvorba ateliéru má dvě linie

Jedna je originální řešení stěn keramickými obklady a mozaikami a autorské mozaikové stoly netradičních tvarů, v luxusnějším provedení s namodelovanými objekty.

Druhá linie je více řemeslná, s autorským rukopisem, např. vázy, mísy, tácy, lampy, světla, speciální aromalampy a objekty do zahrad.

Ateliér se rozrostl o druhou generaci se specializací na interiérová a exteriérová řešení prostoru, se zaměřením na uspořádání a dodekorování stávajícího prostoru a homestaging (úprava interiéru před prodejem).

Díky zkušenostem z dlouhé cesty s výtvarným uměním chce ateliér napomáhat k rozvoji kreativity dětí i dospělých, např. informacemi o zajímavých výtvarných akcích, ukázkami, jak se co dělá, příp. krátkodobými kurzy. Oznámení budou i na facebooku Ateliéru Hubart.

Mgr. Iva Hubáčková
Absolvovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Ostravě diplomovou prací v oboru keramika. Za autorské kachle byla oceněna na celonárodní soutěži vysokých škol. Nyní mimo vlastní tvorbu vede i výtvarné kurzy v Životě 90.
Jedna ze zakladatelů Ateliéru Hubart.

MgA. Klára Petrák
Vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, během bakalářského studia absolvovala stáž v Portugalsku (se spolužáky získali národní cenu Zlatá cihla v typografii). V rámci magisterského studia se vrátila do Portugalska pracovně, jako diplomovou práci vytvořila kameninový jídelní set pro firmu Grestel.
SUPŠ na Žižkově obor scénografie, během studia absolvovala stáž ve Finsku.