aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Zličínské amatérské divadlo se představuje

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_zajimavosti_Ementálci_-duby.jpg

Víte o tom, že na Zličíně a Sobíně existuje úspěšný divadelní spolek? V současné době má divadlo občas možnost pro svá vystoupení využít společenské prostory SDH Zličín, prostor k tomu určený pojme asi 40 diváků. Představitelé divadelního sdružení by rádi v budoucnu našli nové a efektivnější řešení, které by více vyhovovalo potřebám dramatické prezentace. Tuto myšlenku podporuje také web Zlicin.info.

Zličínsko-sobínské divadelní sdružení funguje již pěknou řádku let, zejména jeho první skupina, která se jmenuje VYPROMIPO. Jsou to aktéři ve věku 19-21 let a hrají spolu již 13 let. Tito mladí herci brzy odehrají své sté představení. V současné době má na repertoáru dvě představení, jednak pohádku pro děti: „Kudy chodí malý lev (v roce 2012 postoupili s tímto představením do celostátního kola přehlídky divadla pro děti "Popelka Rakovník"), ale také dobrodružný příběh na motivy Wiliama Goldinga Pán Much pod názvem „Ostrov“ -oboje je vlastní dramatizace, v případě žijící české předlohy autorky „Lva“ Hany Doskočilové. V souboru VYPROMIPO současně aktivně působí 12 členů.

Druhá skupina DIPAČÁPI funguje již 10 let, všem je mezi 14 a 19 lety - aktivních členů je v současné době 15 a dalších pět dohrává v dříve vzniklých představeních. I zde se počet odehraných představení přibližuje stu. (přesněji 84, ale blíží se letní kočování po táborech, kde se nějakých 10 představení nejspíš odehraje). Soubor DIPAČÁPI stále hraje současně 3 tituly (Lidé z Koberce, "Moje teta Morsie", a "Člověk ementálský" a v září je plánována premiéra čtvrtého s názvem "Párty". Tento soubor také celkem 3x postoupil do celostátního kola přehlídky dětského divadla (tj. asi mezi cca 15 vybraných souborů z celé ČR), byl pozván též k slavnostnímu vystoupení na pražské DAMU u příležitosti 20 let od založení Fakulty tvořivé dramatiky a jednou byl vybrán i k zahraniční reprezentaci. Obě tyto party se daly dohromady původně jako volnočasová aktivita při místní ZŠ, nyní obě působí pod nedávno vzniklým občanským sdružením.

Třetí skupina (děti 10 - 13 let s názvem UŽVAK) ještě letos působila pod záštitou základní školy, ale pravděpodobně i ta spadne pod již existující občanské divadelní sdružení. Soubor UŽVAK hraje v současné době 2 úspěšná představení "Případ Žlutý Robert" a "Pod horou Atkorou."

V horizontu několika měsíců by se mohla uskutečnit divadelní slavnost - oslava jubilea stého odehraného představení obou starších souborů (dohromady tedy 2x100), kterou by si přála uspořádat nejen vedoucí divadelního sboru Dana Svobodová.


Dále by Vás mohlo zajímat