aktualizováno 8:10 AM CET, Jan 19, 201818

Umělecký Ateliér Hubart se představuje veřejnosti

Pro všechny milovníky umělecké tvorby, keramiky, řemesel a designu je přímo na Zličíně připraveno skutečně úžasné a vhodné kreativní zázemí. Jedná se o Ateliér Hubart (interiérové studio a keramický ateliér), který se nachází nedaleko malého rybníka na zličínské návsi v Hrozenkovské ulici, a ve kterém působí dvě šikovné výtvarnice designérky Iva Hubáčková a Klára Petrák.

Obě dvě výtvarnice (matka a dcera) se pravidělně zúčastňují vyhlášených keramických a řemeslných trhů v Berouně, a to v květnu a v září, odkud si jejich ateliér hned v prvním roce své účasti odnesl 1. cenu za design keramické jídelní soupravy Neptun. Ateliér se také účastní veletrhů Pragointerier, vánočních trhů na Výstavišti či Letňanech. V loňském září se ateliér představil také na tradičních Zličínských slavnostech. Kromě toho ateliér také vytváří na zakázku interiéry a pořádá samostatné výstavy. V této souvislosti proběhla v minulém roce autorská výstava v nově vybudovaném Muzeu keramiky v Berouně. Přestavba kovárny v Ateliér a práce obou výtvarnic byly několikrát představeny v časopisech Bydlení a Chatař a chalupář.

Keramický atelirér otevírá své dveře - tedy přesněji keramickou pec zájemcům z řad široké veřejnosti, a to vždy 15. v každém měsíci. Zde se pak lidé dozví, jakými postupy je keramika vytvářena. Ateliér existuje již dlouhých třícet let, kdy jeho hlavním cílem byl nejen vnitřní rozvoj, ale také cesta k nynějšímu předávání zkušeností, a to nejen dětem, ale i dospělým. Webovou prezentaci ateliéru najdete zde či na Facebooku www.facebook.com/atelierhubart.

Informace o těchto akcích pořádaných v Ateliéru Hubart naleznete v sekci PLÁNOVANÉ AKCE A SETKÁNÍ.

 

 

Označeno štítky Zajímavosti Hubart

Dále by Vás mohlo zajímat