aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Objevujte zajímavá místa Zličína a okolí díky Geocachingu

b_270_170_16777215_00_images_zlicin-info_zajimavosti_geocache-398017_640.jpg

Geocaching je hra, která v sobě kombinuje prvky sportovní, turistické a v neposlední řadě objevitelské. Pomocí zeměpisných souřadnic se hledají skryté schránky /krabičky (tzv. „kešky“). Ty mohou mít různou podobu. Smyslem geocachingu přivést hráče (tzv. geocachera, geokačera či jen kačera) na zajímavá místa. Kešky bývají ukryty nejen na frekventovaných místech, ale rovněž na místech zcela opuštěných. V takzvaném listingu (přiloženém informačním textu) je pak vysvětleno, co je na daném místě unikátní.

V poslední době je geocaching na vzestupu, samotná hra spočívá v tom, že lidé (hráči) uschovají někde v přírodě, ve městě či na vesnici (zkrátka na libovolném místě) různě velikou schránku, kde je logbook, propiska či další předměty, často tam jsou i takzvané geocoiny neboli geomince se speciálním identifikačním kódem. Z krabičky je možné si odnést upomínkový předmět výměnou za předmět stejné či vyšší hodnoty. Hráč informuje ostatní o poloze této "své" kešky na oficiálním webu geocaching.com, kde jsou i veškeré informace spojené s touto celosvětově oblíbenou hrou. Každá cache má zde jakousi vlastní stránku.

O úspěšností hráčů rozhoduje počet nalezených kešek. Geocaching je hra zábavná a o soutěživost mezi hráči tu není nouze, každá cesta za keškou vlastně připomíná něco jako honbu za pokladem. Kešky se rozdělují podle velikosti na nano, micro, small, regular, large či other schránky/ krabičky. I v této hře existuje různá míra obtížnosti, například k nalezení multi cache je nutné, aby hráč nalezl kešku pomocnou, která je po splnění úkolu či vyluštění určité šifry dovede k finální kešce.  

Příklad informace o zajímavé kešce, která je ukryta na Zličíně:  https://www.geocaching.com/geocache/GC4N7WZ_depo-zlicin

 

Označeno štítky Zajímavosti Události Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat